Piatok, 24. máj 2024

Pre obavy z koronavírusu sa odhlásilo až 10.000 dobrovoľníkov

TASR TASR 03.06.2021

Organizátori OH v Tokiu prišli už o 10.000 z celkového počtu 80.000 prihlásených dobrovoľníkov, ktorí sa pre obavy zo šírenia koronavírusu napokon rozhodli nevypomáhať na najmasovejšom športovom podujatí.
      
Šéfka hier Seiko Hašimotová v rozhovore pri príležitosti 50 dní do začiatku podujatia vylúčila možnosť, že by sa OH v stanovenom termíne 23. júla – 8. augusta nekonali. Ich odklad by podľa nej pripadal do úvahy len v prípade katastrofického scenára, resp. keby veľká časť výprav nebola schopná v dôsledku obmedzení a zlej pandemickej situácie pricestovať do Japonska.
      
Krajina “vychádzajúceho slnka” sa momentálne borí so štvrtou vlnou pandémie Covid-19, v hlavnom meste v tejto súvislosti predĺžili núdzový stav do 20. júna. Viceprezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) John Coates už v minulosti vyhlásil, že ani núdzový stav nezabráni konaniu hier.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera