Piatok, 24. máj 2024

Real Madrid aj v čase pandémie vykázal zisk

TASR TASR 15.07.2021

Španielsky futbalový gigant Real Madrid síce pre pandémiu COVID-19 prišiel o približne 300 miliónov eur, napriek tomu sa nedostal do “červených čísiel”. V stredu vedenie Realu zverejnilo finančnú správu za sezónu 2020/2021, v ktorej deklarovalo po zdanení zisk 874.000 eur.
      
Je to nárast z 313.000 eur z ročníka 2019/2020. V oficiálnom komuniké Real zdôraznil, že výsledok hospodárenia “ovplyvnili intenzívne úsporné opatrenia vo všetkých oblastiach.” Trinásťnásobný európsky šampión v minulej sezóne neangažoval z externého prostredia do prvého tímu ani jednu posilu. Predal Achrafa Hakimiho a Sergia Reguilona, resp. umožnil odchod Jamesovi Rodriguezovi. Po tejto sezóne Real opustia ďalšie veľké mená, kapitán Sergio Ramos odišiel do Paríža St. Germain a Raphael Varane údajne odíde do Manchestru United.
      
Hoci má Real výdavky s nákladnou rekonštrukciou štadióna Santiaga Bernabeua a domáce zápasy na ňom nehrá, nie je v tak zlej finančnej situácii ako napríklad rival FC Barcelona. Síce sa špekuluje, že by “biely balet” mohol získať francúzskeho majstra sveta Kyliana Mbappeho, predpoveď v správe na budúce obdobie je ale striedmejšia: “Vzhľadom na panujúcu ekonomickú situáciu a aktuálne predpovede jej vývoja odhadujeme, že zotavenie z pandemickej krízy nebude okamžité. V tomto smere teda klub bude pokračovať v úsilí obmedziť výdavky.”

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera