Štvrtok, 25. júl 2024

Rusi v Rige s kvartetom Zadorov, Zub, Gavrikov a Grigorenko

TASR TASR 12.05.2021

Ruskú hokejovú reprezentáciu posilnia na MS v Rige obrancovia Nikita Zadorov z Chicaga a Arťom Zub z Ottawy. Tréner zbornej Valerij Bragin tak má istých už štyroch hráčov z NHL, účasť predtým prisľúbili aj zadák Vladislav Gavrikov a útočník Michail Grigorenko z Columbusu. Ich štart potvrdila na sociálnej sieti Ruská hokejová federácia.
      
Dvadsaťšesťročný Zadorov už reprezentoval svoju krajinu na MS 2019 na Slovensku, kde Rusi vybojovali bronz. V NHL hral v minulosti za Buffalo a Colorado, v tejto sezóne si v drese Chicaga pripísal v 55 zápasoch osem bodov za gól a sedem asistencií. O rok mladší Zub má za sebou premiérovú sezónu v zámorskej profilige, kam odišiel z Petrohradu. V 46 stretnutiach za Ottawu nazbieral 14 bodov (3+11). Olympijský víťaz z Pjongčangu 2018 sa chystá na štvrtý veľký turnaj a zatiaľ zakaždým si priviezol medailu, z MS 2017 a 2019 má bronz.
      
Rusi budú 24. mája súperom Slovákov v základnej A-skupine MS, v nej sa stretnú aj s Českom, Veľkou Britániou, Dánskom, Švajčiarskom, Švédskom a Bieloruskom.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera