Piatok, 24. máj 2024

Schmiedlová sa cez Zvonariovovú dostala do hlavnej súťaže Roland Garros

TASR TASR 27.05.2021

lovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo finále kvalifikácie otočila vo štvrtok duel s najvyššie nasadenou Ruskou Verou Zvonariovovou a vyhrala v troch setoch 2:6, 7:5 a 6:3.
      
Osemnástka “pavúka” Schmiedlová prehrávala už 2:6 a 1:5, no potom získala šesť hier za sebou a druhý set získala vo svoj prospech. Aj v rozhodujúcom treťom mala najskôr navrch Ruska, od stavu 3:1 zo svojho pohľadu však už neuhrala ani jeden gem. Zverenka trénera Petra Hubera odplatila Zvonariovovej prehru spred mesiaca z finále kvalifikácie na turnaji v Madride, kde jej podľahla hladko 2:6 a 1:6.
      
Schmiedlová vlani postúpila na parížskej antuke až do 3. kola hlavnej súťaže.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera