Štvrtok, 25. júl 2024

Sestry Williamsové prijali voľné karty na turnaj v Parme

TASR TASR 13.05.2021

Americká tenistka Serena Williamsová prijala voľnú kartu na turnaj Emilia-Romagna Open v Parme, ktorý sa začne tento týždeň. Rozhodla sa tak deň potom, ako vypadla v 2. kole na turnaji WTA v Ríme.
      
Williamsová odohrala v stredu svoj jubilejný tisíci zápas v kariére na okruhu WTA, no veľa radosti po ňom nemala. Prehru v ňom jej uštedrila Argentínčanka Nadia Podoroská, ktorá nad turnajovou osmičkou triumfovala 7:6 (6) a 7:5. Pre tridsaťdeväťročnú Williamsovú to bol prvý súťažný zápas takmer po trojmesačnej pauze. Naposledy sa predstavila v neúspešnom semifinále Australian Open.
      
Možno budem potrebovať ešte zopár zápasov, tak to vyskúšam. Dohodli sme sa s trénerom a uvidíme. Trénujem už niekoľko mesiacov, ale prvý zápas na antuke bol úplne iný,” citovala agentúra AP Williamsovú, ktorá vyhrala turnaj v Ríme štyrikrát v kariére.
      
Dvadsaťtrinásobná grandslamová víťazka prehrala 149. zápas v kariére v súťažiach WTA, pričom dosiahla 851 víťazstiev. Pripravuje sa na Roland Garros, ktorý sa v Paríži začne koncom mesiaca. Na turnaji v Parme, ktorý pribudol do kalendára počas pandémie COVID-19 bude štartovať aj jej staršia sestra Venus. Aj tá prijala voľnú kartu od organizátorov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera