Sobota, 20. apríl 2024

Slovenskí kajakári do 23 rokov sa do finále MS neprebojovali

TASR TASR 09.07.2021

Ani jeden zo šestice slovenských vodných slalomárov v K1 do 23 rokov sa v piatok neprebojoval do desaťčlenného finále svetového šampionátu v slovinskom Tacene.

Z tria žien skončila v semifinále najvyššie Soňa Stanovská na 20. priečke, na postup jej však chýbalo takmer sedem sekúnd. S dvoma trestnými sekundami zaostala za líderkou Angele Hugovou z Francúzska o 12,37 s. Michaela Haššová obsadila 24. a Kristína Ďurecová 28. miesto z tridsiatich štartujúcich.

Medzi kajakármi do 23 rokov doplatil Adam Gonšenica na osem trestných sekúnd, s mankom 10,53 s na víťaza semifinále Slovinca Ulana Valanta obsadil 28. miesto. Ďaleko za postupujúcou desiatkou skončili aj 36. Peter Mráz a 38. Matej Blaščík.

V piatok popoludní sú na programe semifinálové jazdy C1 v kategórii juniorov.