Piatok, 24. máj 2024

Slovenskí kajakári do 23 rokov sa do finále MS neprebojovali

TASR TASR 09.07.2021

Ani jeden zo šestice slovenských vodných slalomárov v K1 do 23 rokov sa v piatok neprebojoval do desaťčlenného finále svetového šampionátu v slovinskom Tacene.
      
Z tria žien skončila v semifinále najvyššie Soňa Stanovská na 20. priečke, na postup jej však chýbalo takmer sedem sekúnd. S dvoma trestnými sekundami zaostala za líderkou Angele Hugovou z Francúzska o 12,37 s. Michaela Haššová obsadila 24. a Kristína Ďurecová 28. miesto z tridsiatich štartujúcich.
      
Medzi kajakármi do 23 rokov doplatil Adam Gonšenica na osem trestných sekúnd, s mankom 10,53 s na víťaza semifinále Slovinca Ulana Valanta obsadil 28. miesto. Ďaleko za postupujúcou desiatkou skončili aj 36. Peter Mráz a 38. Matej Blaščík.
      
V piatok popoludní sú na programe semifinálové jazdy C1 v kategórii juniorov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera