Nedeľa, 19. máj 2024

Slovenskí športoví lezci chcú na ME mládeže zabojovať

TASR TASR 28.04.2021

Slovenských športových lezcov čakajú už v sobotu 1. mája majstrovstvá Európy mládeže v ruskom Perme, na ktoré slovenská výprava odletí vo štvrtok.
      
Do Permu odíde desať slovenských reprezentantov, na ktorých čakajú všetky tri olympijské disciplíny: obťažnosť, rýchlosť a bouldering. “Na týchto ME sú tri vekové kategórie, ktoré sú rozdelené na dvojročné obdobia. Najmladšia je youth B, potom youth A a juniori, ktorí sú najstarší. Títo reprezentanti môžu súťažiť aj s dospelými, v tejto kategórii sa predstaví Vanda Michalková,” priblížil tréner slovenskej reprezentácie Igor Kollár.
      
Slováci vyšlú do Ruska najpočetnejšiu výpravu v histórii, celkovo desať lezcov a štyroch členov realizačného tímu.
      
      Nominácia SR na ME mládeže v Perme (1.-5. mája)
      Pretekári:
      Vanda Michalková
      Jakub Fábric
      Filip Hromada
      Samuel Štefánik
      Tristan Sýkora
      Lujza Michalková
      Martina Buršíková
      Lea Slobodová
      Filip Matejička
      Filip Buček
      
      Tréneri:
      Igor Kollár
      Miloš Němý
      Kristína Němá
      Andrej Sýkora

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera