Sobota, 25. máj 2024

Slovenských futsalistov delili od výhry nad lídrom sekundy

TASR TASR 08.04.2021

Slovenská futsalová reprezentácia remizovala v 3. skupine kvalifikácie ME 2022 v Leviciach s Azerbajdžanom 1:1, keď na úvodný zásah Došu z 15. minúty odpovedal 31 sekúnd pred koncom po chybe domácej defenzívy Everton Cardoso. Zverenci trénera Mariána Berkyho si vďaka zisku bodu upevnili druhé miesto v tabuľke a priblížili sa k historickému postupu na šampionát. Favorizovaní hostia stratili prvé body, už pred zápasom však mal istú účasť na ME a remíza mu stačila na spečatenie prvenstva v skupine. Slováci sa o druhú miestenku pobijú v záverečnom súboji v utorok 13. apríla o 17.30 SELČ proti domácemu Moldavsku.

Marián Berky, tréner SR: “Boli sme blízko k zisku troch bodov. Škoda, že sme to nedotiahli do úspešného konca a nepripísali si prvé víťazstvo nad Azerbajdžanom. Hráči si však zaslúžia absolutórium. Do bodky plnili taktické pokyny, hrali výborne v obrane, každý sa sústredil na svoj výkon a odovzdal na ihrisku maximum. Akurát nás opäť môže mrzieť slabšia efektivita. Rozhodujúci moment stretnutia bola naša nepremenená šanca v závere, po ktorej súper vyrovnal. Do Moldavska pôjdeme s cieľom vyhrať a vybojovať postup, nič iné si nepripúšťame.” (TASR, red.)

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera