Piatok, 12. apríl 2024

Stepanenko dostal za zákrok na Reichela trest na jeden zápas

TASR TASR 28.05.2021

Kazašský hokejový reprezentant Ivan Stepanenko dostal od disciplinárnej komisie Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) trest na jeden zápas. Dvadsaťpäťročný obranca pyká za zákrok na Lukasa Reichela v stredajšom víťaznom stretnutí B-skupiny MS s Nemeckom (3:2).
      
Stepanenko v prvej tretine nešetrne zasiahol Reichela pravým ramenom do oblasti hlavu a krku. Rozhodcovia v zápase zákrok nepotrestali, dodatočne si však naň “posvietila” nezávislá disciplinárka. Podľa jej vyjadrenia bol nemecký útočník v zraniteľnej pozícii, pričom kazašský bek to videl, mohol sa kontaktu vyhnúť a namiesto neho hrať puk. Zákrok vyhodnotila ako extrémne nebezpečný a udelila Stepanenkovi dištanc, ktorý si “odsedel” v piatkovom zápase s Kanadou. Informoval o tom oficiálny web šampionátu v Rige.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera