Pondelok, 15. apríl 2024

Superliga: Do sporu zasiahne Európsky súdny dvor

TASR TASR 31.05.2021

Spor o futbalovú Superligu bude riešiť Európsky súdny dvor. Španielsky súd požiadal o rozhodnutie, či Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) a Európska futbalová únia (UEFA) využívaním monopolného postavenia pri organizovaní medzinárodných klubových súťaží neporušili európsku legistatívu.  
      
Obe strany sporu musia písomne doručiť svoje argumenty. Tento krok trvá priemerne šesť mesiacov,” citovala agentúra dpa hovorcu súdneho dvora. UEFA vzala oznámenie súdneho dvora na vedomie: “Sme presvedčení o svojej silnej pozícii, ktorú budeme tvrdo brániť.”
      
Vytvorenie projektu elitnej súťaže oznámilo v apríli 12 popredných európskych klubov. Po vlne kritiky od fanúšikov, hráčov a funkcionárov však z neho vystúpili FC Chelsea, FC Liverpool, Manchester United, Manchester City, Arsenal Londýn, Tottenham Hotspur, Atletico Madrid, AC Miláno aj Inter Miláno. Trojici Real Madrid, FC Barcelona, Juventus Turín, ktorá zo Superligy nevystúpila, hrozia od UEFA sankcie vrátane vylúčenia z Ligy majstrov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera