Sobota, 18. máj 2024

UEFA dokončuje plány na presun finále Ligy Majstrov do Porta

TASR TASR 12.05.2021

Európska futbalová únia (UEFA) dokončuje plány na presun finále Ligy majstrov do Porta. FC Chelsea a Manchester City sa 29. mája pôvodne mali stretnúť v Istanbule, ale v Turecku sa zhoršila situácia s pandémiou koronavírusu.
      
Briti zaradili Turecko na tzv. “červený zoznam” a každý navrátilec z tejto krajiny musí absolvovať karanténu. UEFA zvažovala aj presun zápasu do londýnskeho Wembley, rokovania sa však zasekli. Karanténne povinnosti sa týkajú aj zahraničných návštevníkov z krajín “červeného zoznamu”, to by ovplyvnilo oficiálnych hostí UEFA, sponzorov či médiá. Medzi červenými krajinami je aj Švajčiarsko, kde sídli strešná organizácia európskeho futbalu, a tej sa nepodarilo zabezpečiť cestovné výnimky.
      
Portugalsko je na “zelenom zozname” a návrat z tejto krajiny do Veľkej Británie nepodlieha karanténnej povinnosti. Finále LM by sa mohlo odohrať na štadióne FC Porto – Estadio do Dragao. Sezóna najprestížnejšej európskej klubovej súťaže sa v Portugalsku dohrávala aj vlani.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera