Štvrtok, 25. júl 2024

UEFA suspendovala ruského rozhodcu kvôli prípadu korupcie

TASR TASR 15.04.2021

Európska futbalová únia (UEFA) suspendovala ruského rozhodcu Sergeja Lapočkina predbežne na 90 dní. Rus čelí vyšetrovaniu v jednom prípade zmanipulovaného zápasu, uviedla agentúra AP. UEFA nešpecifikovala detaily prípadu arbitra, ktorý mal už činnosť zastavenú od 25. marca. Ruské médiá však uviedli, že kauza sa týka rozhodcom neohláseného pokusu o korupciu počas zápasu predkola Európskej ligy UEFA z júla 2018 FK Ventspils – Girondins Bordeaux. Francúzi v zápase vyhrali v Litve 1:0.

Lapočkin je na listine rozhodcov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) od roku 2013. Rozhodoval zápas kvalifikácie MS 2018 medzi Albánskom a Lichtenštajnskom aj viaceré zápasy v predkolách Ligy majstrov aj EL. (TASR, red.)

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera