Utorok, 21. máj 2024

Vodný slalomár Slafkovský obhájil miesto v reprezentácii

TASR TASR 06.06.2021

Alexander Slafkovský bude aj v tejto sezóne súčasťou slovenskej reprezentácie C1 vo vodnom slalome. Miesto si zaistil na úkor dvojnásobného olympijského víťaza Michala Martikána, keď zvíťazil v nedeľných pretekoch 6. kola Slovenského pohára v Čunove, ktoré boli zároveň záverečným nominačným podujatím.
      
Slafkovský uspel práve pred Martikánom o 0,78 sekundy. Pred záverečnou fázou nominácie pritom nebol v ideálnej pozícii, keď na istotu potreboval dvakrát vyhrať. V sobotu síce obsadil druhé miesto, ale zdolal ho iba Matej Beňuš, ktorý má vďaka účasti na olympiáde v Tokiu isté miesto. Tridsaťosemročný Slafkovský si tak sčasti napravil chuť po neúspešnej olympijskej kvalifikácii, keď mu nevyšli posledné preteky na ME v Ivrei a účasť v Tokiu si vybojoval Beňuš.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera