Štvrtok, 25. júl 2024

Vodný slalomár Slafkovský vyhral kvalifikáciu, do semifinále 5 zo 6 lodí SR

TASR TASR 07.05.2021

Slovenský kanoista Alexander Slafkovský triumfoval v piatkovej kvalifikácii C1 na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v talianskom meste Ivrea. Úvodnú rozjazdu vyhral o 0,80 sekundy pred Talianom Raffaellom Ivaldim.
      
Do nedeľňajšieho semifinále sa prebojovali aj jeho dvaja krajania. Michal Martikán hladko z piateho miesta úvodnej rozjazdy (+1,34 s), no Matej Beňuš v nej dostal penalizáciu 50 s a musel zabojovať v druhej. V nej zajazdil druhý najlepší čas a tak sa aj on tešil z postupu. Traja slovenskí kanoisti bojujú na ME aj o menovitú miestenku na olympijské hry do Tokia.
      
Semifinále si zabezpečili aj dve z troch kanoistiek. Zuzana Paňková bola tretia v prvej piatkovej rozjazde, Monika Škáchová postúpila z 12. miesta. Nedarilo sa Simone Glejtekovej, ktorá skončila na nepostupovom 30. mieste a v druhej rozjazde obsadila 11. priečku, pričom prvá desiatka sa prebojovala do semifinále. Postup jej ušiel o sedem stotín sekundy. Kanoistky bojujú o miestenku pre Slovensko do Tokia.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera