Piatok, 24. máj 2024

Volejbalistky Slovenka rekordne vysoko v rebríčku a o krok vpred v boji o MS

TASR TASR 19.05.2021

Slovenské volejbalové reprezentácie žien a mužov si vďaka výsledkovo úspešnej kvalifikácii o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy polepšili aj vo svetovom rebríčku Medzinárodnej volejbalovej federácie (FIVB).
      
Slovenky si za šesť víťazstiev pripísali 18 bodov a so ziskom 141 bodov sa vyšvihli z 29. na 25. miesto, čím dosiahli absolútne historické národné maximum. Doterajším bola 26. pozícia mužov z januára 2012 a augusta 2017. Slováci figurovali pred kvalifikáciou na 36. priečke, vďaka piatim výhram zveľadili svoje konto o 10 bodov a so 129 bodmi sa posunuli o päť miest nahor na 31. pozíciu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Minúta po minúte

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera