Piatok, 19. apríl 2024

Zdeno Chára odohral 1600. zápas v NHL

TASR TASR 25.04.2021

Washington zvíťazil na ľade New Yorku Islanders 6:3. Slovenský obranca Capitals Zdeno Chára odohral jubilejné 1600. stretnutie v NHL.

Richard Pánik si pripísal asistenciu, no jeho Detroit prehral v domácom zápase hokejovej NHL s Dallasom 1:2 po predĺžení. Slovenský útočník prihral na otvárací gól Dennisa Cholowského v 17. minúte, v tretej tretine vyrovnal Mark Pysyk a v nadstavení rozhodol Jamie Benn. Obranca hostí Andrej Sekera nebodoval.

Minnesota vyhrala na ľade San Jose 6:3 a zabezpečila si postup do play off.

NHL – výsledky:
Pittsburgh – New Jersey 4:2, St. Louis – Colorado 5:3, Calgary – Montreal 5:2, Detroit – Dallas 1:2 pp /PÁNIK za domácich 0+1/, Florida – Carolina 4:3 pp, New York Islanders – Washington 3:6, Winnipeg – Toronto 1:4, Anaheim – Vegas 1:5, San Jose – Minnesota 3:6, Los Angeles – Arizona 0:4, Vancouver – Ottawa 4:2