Sobota, 29. jún 2024

Športovka: Tupá hlava v šatni Detvy a #10YearChallenge na Slovane

Sme opäť späť, sme najlepší! Tak sa rapovalo na východe pred dvadsiatimi rokmi a idea pesničky je nadčasová. V nedeľu si ju mohla zanôtiť aj Pavlína Fialková. Už už si myslela, že forma z konca minulého roka je nenávratne preč, keď tu zrazu minula len jeden čierny objekt na strelnici a po pretekoch v masovom štarte cerila zuby z tretieho miesta. Krásne to bolo. 

Do komentárov môžete písať top 5 najsympatickejších slovenských športovkýň súčasnosti, my sme sa vo virtuálnej redakcii nezhodli na ničom. Teda okrem toho, že Pavlína je na prvom mieste a “cyklistka” Lucia Javorčeková sa nepočíta.  

V detvianskej šatni

Stále to hovorím, mali by ste byť všetci na Twittri (som tam ako @tvbohumil). V nedeľu večer si ma na najlepšej sieti, na ktorej je nás Slovákov stále málo, našlo video natočené v šatni hokejistov Detvy. Podľa toho, čo je na ňom, ide zrejme o súťažný príspevok do známej súťaže o Darwinovu cenu za najhlúpejšie úmrtie.

Ťažko povedať, ako sa bývalý mládežnícky reprezentant Dominik Jendroľ dostal do situácie, v ktorej chcel skúsiť takú chobotinu. Nevedno, kedy je video natočené, ani čo sa neborákovi prihodilo. Vyzerá ale zle, priam brutálne. Keď som ho videl prvýkrát, prišlo mi nevoľno, z úst som vypustil len hlasné ČoTiŠibe a uvedomil som si, že som znova stratil ďalší kus ilúzie o ľudstve ako takom. 

Si videl toto ? https://t.co/IJv74UYGey

Neviem co si uz o nasej lige mam mysliet… — svk123 (@slov971) January 20, 2019

Neviem, či sa dá z takého videa poučiť, alebo sa len zasmiať, alebo si len poklopať na čelo. Nie jeden fanúšik bude ale súhlasiť s tvrdením, že niektorí hokejisti by mali nosiť prilby vždy a všade. 

Tehelné pole v2.0

#10yearchallenge majú za sebou aj Slovanisti. Po dlhých, takmer desiatich rokoch vo vyhnanstve na Pasienkoch si konečne zahrali doma. Fanúšikovia sa tak nemuseli zapojiť do internetovej výzvy fotografiami spustnutého storočného štadióna, ani zarastenej diery, čo tam stála dlho po ňom. Mohli si po prvýkrát prísť vyfotiť najnovší tunel športový stánok v bratislavskom Novom meste. 

Beta verzia Tehelného poľa mohla síce poňať len 2 100 vyvolených permanentkárov, ale aj pre nich bolo zadosťučinením, že po dlhých rokoch nemuseli platiť za návštevu Pasienok. Absolútne nikoho netrápi ako dopadol historický zápas (Slovan prehral s Olomoucom 2:3), dôležitejšie boli selfíčka a instastorky.

Uvidíme, či sa naplní naše silvestrovské prianie, a Slovan vypredá Tehelko už proti Spartaku na konci februára. Alebo až keď sa uráči na štadión Modrićovi s Chorvátmi. 

Cehlárik 

Azda každého hokejuchtivého fanúšika zahrialo pri srdci, keď spoza mora došla správa, že náš mladý Cehlárik bol povolaný do veľkého Bostonu. Nateraz dal zbohom malým medveďom z Providence Bruins aby sa chvíľu zdravil so Zdenom, Jarom, Pastom a Davidom v Bostone.

Trénerové slová boli veľavravné: ukáž sa chlapče, ináč budeš mať problém. Nebolo treba dvakrát opakovať. Peťo dal dva krásne góly, v druhom zápase pridal asistenciu a vyšlo veľa nadšených článkov. Po treťom zápase ho poslali späť. Nie nie, nerozmysleli si ho. Bruins len majú prestávku takmer do konca mesiaca kvôli All Stars Game a tak je pravdepodobné, že ho len poslali nevychladnúť.

Peter drž sa, my ti držíme palce aj päste a veríme. 

KHL All-Star víkend

Keď sme už pri All Star zápasoch… Ruský hokej nasmeroval svoj zrak do Kazane. Sústredili sa tam najlepší borci z KHL na svoju prehliadku zábavy.

Julo Hudáček si vyskúšal Hudashow™ už v tretej ruskej aréne (po Čerepovci a Spartaku) a okrem toho hrdo nosil kapitánske céčko. Najkrajšiu akciu ale predviedol bývalý hráč Iskry Smrečina Banská Bystrica Mathew Maione. Súčasný obranca Rigy vymenil hokejku za elektrickú gitaru a zaspieval Hey Ho od Lumineers tak, že keď tí budú hrať v hokejovej aréne v severnej Amerike, zavolajú si ho na pódium. V drese a korčuliach. 

the perfect man doesn’t exi-

pic.twitter.com/w6MTpLVqU2 — For Pucks Sake Podcast (@ForPucksSakePod) January 20, 2019

Keby vás predsa len zaujímal aj hokejový miniturnaj, vyhrali ho hráči Černyševovej divízie (Omsk a ďaleký východ), keď vo finále porazili Hudáčkovcov z Bobrovej divízie. 

Ramblingy

 • Petra Vlhová nemá čo na seba!

 • So zväzom sa nevedia dohodnúť, kto môže za chýbajúce kombiné so štátnymi znakmi

 • Keby sa jedny majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní odohralo bez kauzy, či aspoň kauzičky, hovorili by sme o najväčšom športovom šoku roka

 • Tretí januárový pondelok je najdepresívnejší deň v roku, lebo je vždy deň po tom, ako New England Patriots postúpili do SuperBowlu

 • Tenisoví hejteri svätosväte tvrdia, že Roger Federer skončil

 • Podľa mňa skončil akurát tak na Australian Open v jeho aktuálnom ročníku

 • Grécky Boh Tsitsipas by mohol mať všetky tenisové tínedžerky, keby chcel

 • V Austrálii neznámy Reilly Opelka prerástol legendárneho Iva Karloviča

 • Zatiaľ len na výšku, má o dva centi viac, ako je Chorvátových 211

 • Opelkových 67 es v jednom zápase Australian Open je stále menej, ako 75 od Iva

 • Jeden odvážny moderátor na citoslovcovej televízii nazval Šarapovovú „Ruská nádhera“

 • Dominika by ju nenazvala ani tak

 • Inak, presne pred týždňom ste v Športovke čítali, kedy presne vypadne posledný zástupca slovenského tenisu z prvého grandslamu

 • Po prvom veľkom turnaji to máme v obľúbenej tipovačke 1 z 1 

 • Viktória Kužmová vydržala najdlhšie, do štvrtka

 • Hokejová Slovan sa vraj nepredáva

 • Toľko sa už o tom pošepkalo….. 

 • Praví fanúšikovia vedia, že keď vydržia, uvidia červeného býka

 • Dovtedy budú mať len červené oči pri pohľade na ľad a na menežment

 • Z prítomnosti La Ligy a Bundesligy v televízoroch sa najviac teší redakčný kolega Pagáč

 • Možno ešte viac, ako Ondrej Duda z tých rolexiek

 • Videl som maskota Macejka lyžovať a viete, koho mi on stále viac pripomína? 

 • Jedného prezidentského kandidáta, čo kedysi tancoval odzemok v Smotánke

 • Jeho meno ale u nás nevyslovujeme ani náhodou

 • Nesmúťte, že je koniec, o týždeň sme to späť

 • Sme predsa najlepší 🙂
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera