Nedeľa, 26. máj 2024

Filip Polášek je ako žeravý meč v studenej vode

Gabriel Vass Gabriel Vass 27.01.2020
SITA/AP Photo/Dita Alangkara

Kým si bežný slovenský fanúšik uvedomil, že už začal Australian Open, väčšina našich tenistov pomaly sedela v lietadle na ďalší turnaj. To ale nebol prípad Filipa Poláška.

Pán štvorhry

Všetci poznáme dobre známe vety z večerných správ. Žiaľ, v poslednom čase sa pri informáciách o slovenskách tenistoch opakujú príliš často.

Prišli sme aj o posledné želiezko v ohni; našim tenistom neprial žreb na grandslame; ani on neprešiel kvalifikáciou, a tak ďalek. Filip ale na Australian open nie je žiadnym posledným želiezkom.

Je priam žeravým mečom ponoreným v studenej vode.

Polášek/Dodig valcujú

Dnes veľmi skoro ráno odohral po boku chorvátskeho kolegu Ivana Dodiga už tretí zápas na prvom grandslame roka. Po ňom sa prebojovali už do štvrťfinále. Dokonca tak, že zatiaľ nestratili ani set.

Smutní tentoraz odišli bratia Bryanovci, kedysi neporaziteľní vo štvorhre. Tie časy sú už ale asi preč. Nová svetová dvojica na scéne je Slovensko-Chorvátska.

Filip s Ivanom majú dobrú šancu vyhrať celý turnaj. Pavúk vyzerá sľubne, všetky vyššie nasadené dvojice už vypadli. Nasadená štvorka turnaja si brúsi zuby na žiarivý pohár.

Hokej, alebo tenis?

Najbližšie sa chalani stretnú s nenasadenou dvojicou Arevalo/O´Mara, o ktorej ste doteraz určite veľa nepočuli. Držme chlapcom palce, aby sme v nedeľu nadránom nesledovali zápasy NHL ale finále Australian Open.

Okrem Filipa je vo štvorhre stále v hre aj Viki Kužmová. Tá spolu s Bieloruskou Sasnovičovou bojuje takisto v treťom kole o postup do štvrťfinále.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera