Štvrtok, 11. apríl 2024

Zadovka, krásne prihrávky aj úžasný nájazd. Hlasujte aj dnes o Najsympatickejšiu florbalistku

Foto: SZFB/IFF/Peter Bohlin

Tretím hracím dňom pokračovali MS vo florbale v Uppsale (Švédsko). Slovensko porazilo Nemecko, Švajčiarsko Lotyšsko a USA Taliansko na nulu. Vyhrali aj Nórky s Dánkami no a Češky, ktoré sú pre niekoho tajným favoritom turnaja, sa mierne potrápili s Poľkami.

Vy ste včera rozhodli, že k Radke Mládenkovej do finálového hlasovania o Najsympatickejšiu florbalistku šampionátu posuniete ďalšiu Slovenku. Mladučkú Lenku Červenú. Tá strelila jeden gólik aj v utorok, mladučký talent nášho florbalu má po základnej skupine na konte dva presné zásahy. Len Paulína Hudáková ich strelila viac (3).

Hlasovanie pokračuje aj dnes, prinášame ďalších päť nominovaných. Víťazku tretieho hlasovania priradíte k dvom vyššie spomínaným. Keď ich bude päť, vznikne finálová zostava. Spomedzi všetkých hlasujúcich vyžrebujeme šťastných obdarovaných – cenami budú dres od novej stávkovej spoločnosti betRing, hokejka od nás a špeciálne darčeky priamo z Uppsaly od Slovenského zväzu florbalu.

Paulína Hudáková (SVK)

Slovenky v treťom zápase na turnaji zapísali prvú výhru. Šesť gólov a ani jeden v našej sieti? Paráda! Šesť strelkýň strelilo šesť gólov, Paulína Hudáková si k nemu zapísala aj jednu prihrávku. A práve ňou sa nominovala do dnešného hlasovania.

V protiútoku si hlavná hviezda slovenského útoku povedala, že sa do poslednej chvíle bude tváriť, že sa chystá zakončiť. Len aby na poslednú chvíľu posunula loptičku pod seba nabiehajúcej kolegyni. Michaela Šponiarová skúsene zakončila a tretím gólom na konci prvej tretiny dala na slovenské hokejky potrebný pokoj. Prihrávočka od Paulíny to bola excelentná!

Nathalie Spichiger (SUI)

Aj Švajčiarky vyhrali na nulu. Lotyškám naložili trinásť gólov, jeden z nich šupla do siete Nathalie Spichiger.

Oceňujem šikovnú otočku, po ktorej obrankyňa pokračovala opačným smerom, aj šikovné ručičky, čo prehodili loptičku z bekhendu na forhend a zakončili.

Zuzanna Krzywak (POL)

Spomedzi Poliek, ktoré sa tak nečakne držali proti favoritkám z Česka, dnes vyberáme ich jedinú strelkyňu.

Zuzanna Krzywak dala obidva góly svojich a významne prispela k tomu, že ešte minútu pred koncom druhej tretiny to bolo len o gól. Až v poslednej časti hry sa Češky odpútali a pozichrovali si potrebnú výhru.

Anna Ankudinova (LAT)

Dva góliky sa dnes zmestili aj z nedele.

Keď si pozriete dokonalý nájazd Anny Ankudinovej tesne pred koncom zápasu proti Poľkám pochopíte, prečo.

Mariia Kitaeva (RUS)

A keď zistíte, ako skórovala Ruska Kitaeva v remízovom zápase proti Nórkam, rovnako nebudete protestovať.

Jej gól spĺňa viacero kritérií. Prehľad v hre. Sebavedomie. Oči aj na chrbte. Moment prekvapenia.Parádička.

Hlasujte aj dnes

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera