Streda, 22. máj 2024

Ďalší Čech do Premier League? Hložek zo Sparty zaujal Liverpool

Martin Panák Martin Panák 23.04.2021
sparta.cz

Anglický futbalový klub FC Liverpool má údajne záujem o českého krídelníka, či útočníka Adama Hložeka zo Sparty Praha.

Podľa portálu Football Insider chcú “The Reds” v lete získať nového zakončovateľa a 18-ročný Hložek je v úzkom výbere.

Jeho cena by sa podľa Transfermarkt mohla pohybovať na úrovni okolo 11 miliónov libier, teda zhruba 12,5 milióna eur, médiá však špekulujú o čiastke pohybujúcej sa okolo 15 až 20 miliónov libier.

Dôvodom má byť nie práve vydarená sezóna v pozícii obhajcu titulu v anglickej Premier League, po ktorej má klub z Merseyside záujem oživiť svoju ofenzívu.

Český mladík si u skautov z Anfieldu vyslúžil vysoké hodnotenie, ktorý ho považujú nielen za silného a rýchleho, ale aj za hráča schopného okamžite sa zaradiť do prvého tímu.

Hložek má za sebou už dva štarty v reprezentácii a v minulej sezóne odohral 39 zápasov, v ktorých strelil deväť gólov a pridal aj rovnaký počet asistencií.

V tomto ročníku vynechal polovicu sezóny pre zlomenú nohu, stihol však odohrať 16 duelov a na konte má päť gólov a osem asistencií.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera