Štvrtok, 23. máj 2024

Fantasy Premier League GW9: Kľúčoví hráči do najbližších kôl

Matej Šuľan Matej Šuľan 22.10.2021
SITA/Laurence Griffiths/Pool via AP

Minulotýždňové kolo Fantasy Premier League prinieslo pre FPL manažérov mnoho emócií. Niektorým sa použitie divokej karty vydarilo viacej, iným menej – nemôžeme to však jednoznačne určiť len na základe výsledkov jedného kola.

Ideme však ďalej. 

Tento týždeň sme si pre vás pripravili prehlaď 3 hráčov, ktorí môžu byť pre váš FPL tím kľúčoví v najbližších kolách. Takže ak sa chystáte použiť voľný transfer, neprehliadnite ich.

Raphinha

Body: 31
V FPL mužstvách: 20,2 %
Cena: 6,6 m

Skvelý program, ktorý čaká hráčov Leedsu, sme už spomenuli v predchádzajúcich článkoch. Až do 15. kola nečelia žiadnemu tímu, ktorý má FDR (Fixture Difficulty Rating) väčšie ako 3. Dátum návratu Patricka Bamforda po zranení ešte nie je známy, a tak sa Leeds bude musieť spoliehať v útoku na svoju mladú brazílsku hviezdu Raphaela Diasa Belloliho.

Raphinha je v tejto sezóne s 31 bodmi najproduktívnejším hráčom pávov, keď strelil 43 % všetkých ligových gólov Leedsu. A čo sa týka streleckých štatistík, len päť hráčov v celej súťaži má na svojom konte viac striel (24) než on.

Skvelú formu ukázal počas reprezentačnej prestávky aj v brazílskom drese, keď v troch zápasoch zaznamenal dva góly a na ďalšie dva prihral. Vzhľadom k jeho stabilným výkonom a nízkej cene (6,6 miliónov libier) môže byť Raphinha kľúčovým hráčom do našich FPL mužstiev nielen v najbližších kolách, ale aj počas celej sezóny. 

Mbeumo

Body: 29
V FPL mužstvách: 3,3 %
Cena: 5,5 m

Ďalší záložník, ktorý sa v tejto časti súťaže hodí do našich FPL mužstiev, je Bryan Mbeumo. Podobne ako v prípade Raphinhu, aj Mbeumova cena vo Fantasy Premier League je nízka. A takýto hráči s nízkou cenou schopní nahrať veľa FPL bodov sú hotovým zlatom pre fantasy manažérov. FPL je optimalizačná hra s obmedzeným rozpočtom a sú to práve takýto hráči, ktorí prispievajú k tomu, že dokážeme nájsť „optimálne“ riešenia našich mužstiev.

Aj Brentford čaká až do 16. kola veľmi priaznivý program, no väčšina FPL manažérov zameriava pozornosť skôr na Ivana Toneyho než na 22-ročného Francúza. Mbeumo tak ostáva prehliadaný a aj to je dôvod, prečo ho má teraz vo svojom mužstve len 3,3 % fantasy hráčov. V tejto sezóne dal síce len dva góly, no všetci diváci, ktorí sledovali zápasy Brentfordu, vedia, že bol v útoku veľmi nebezpečný a že pokojne mohol svoje strelecké konto rozšíriť ešte viac.

Podľa oficiálnych štatistík Premier League Mbeumo nastrelil v tejto sezóne až 6 krát konštrukciu brány, čo je suverénne najviac spomedzi všetkých hráčov (pre porovnanie, druhý Lukaku nastrelil konštrukciu brány 2 krát), čo len potvrdzuje, akú smolu v zakončení doteraz mal. Tiež má v tejto sezóne na svojom konte viac striel (19) než Ivan Toney (18), čo skutočne svedčí o tom, že Toney nie je jediným hráčom Brentfordu, o ktorom by sme mali uvažovať.

Vardy

Body: 56
V FPL mužstvách: 18,9 %
Cena: 10,6 m

Kým v predchádzajúcich kolách FPL manažéri očakávali veľké veci od dvojice Ronaldo a Lukaku, bol to Jamie Vardy, kto najviac spomedzi útočníkov zažiaril. So 7 gólmi je po boku Salaha najlepším strelcom celej Premier League a opäť ukazuje, podobne ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch, že na začiatku každej sezóny dokáže byť nesmierne produktívny.

V sezóne 2019/20 nahral 68 % svojich všetkých FPL bodov práve v prvej polovici sezóny a v sezóne 2020/21 nahral v prvej polke sezóny 61 % všetkých svojich bodov. Je teda možné, že aj v tejto sezóne uvidíme v jeho podaní podobnú skvelú formu až do Vianoc.

To môže byť príležitosť pre agresívnejších FPL manažérov, ktorí sa neboja zariskovať a vymeniť jedného z dvojice Ronaldo/Lukaku za veterána líšok. Môže to byť dobrá stratégia až do 19. kola, ak Vardy opäť potvrdí, že v prvej polke sezóny sa mu darí viacej. Následne po 19. kole môžu títo FPL manažéri Vardyho predať a kúpiť naspäť jedného z dvojice Ronaldo/Lukaku.

Záver

Máme pred sebou ešte mnoho kôl a príležitostí, ako získať výhodu oproti ostatným FPL manažérom. Podrobné plánovanie, analyzovanie a sledovanie dát a štatistík nám s tým vie výrazne pomôcť. V tomto článku sme sa zamerali na 3 hráčov, ktorí môžu byť v najbližších kolách kľúčoví a môžu nahrať veľa fantasy bodov.

Mbeumo a Raphinha môžu byť vašou náhradou za Jotu (ktorého miesto v základnej zostave Liverpoolu je po dobrých výkonoch Firmina ohrozené) alebo Benrahmu (West Ham má pred sebou extrémne náročný program). A pokiaľ ste stratili dôveru v Lukakua alebo Ronalda, môžete jedného z nich nahradiť Vardym, ktorému sa v prvej polovici sezón náramne darí.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera