Piatok, 28. jún 2024

Fantasy Premier league: Náš Free Hit tím pre Double Gameweek 22

Matej Šuľan Matej Šuľan 14.01.2022
Foto: Sita/AP Photo/Rui Vieira

Mnohým preloženým zápasom už Premier League našla miesto, a preto po double gameweeku v predchádzajúcom kole uvidíme ďalšiu bohatú porciu zápasov aj v 22. kole.

Na ktorých hráčov by ste sa v tomto kole mali zamerať?

A mali by ste v tomto kole použiť niektorý z chipov?

Odpovediam na tieto otázky sa budeme venovať v tomto článku.

Free Hit v 22. kole

22. kolo sa javí ako ideálny čas na použitie free hit chipu. Samozrejme, záleží to od súčasného stavu vášho tímu a od toho, či stále máte k dispozícii oba free hit chipy alebo len jeden.

Pokiaľ máte k dispozícií len jeden free hit chip:

Pošetrite si ho do blank gameweekov, ktoré budeme mať neskôr v sezóne kvôli súbežne sa hrajúcemu anglickému ligovému poháru. Na nastavenie tímu na 22. kolo použite voľné prestupy, prípadne -4 alebo -8 bodový hit.

Pokiaľ máte k dispozícií oba free hit chipy a máte málo DGW hráčov:

Ak máte oba free hit chipy, a zároveň máte málo hráčov, ktorí majú v 22. kole double gameweek (len 2-3) –, tak použite free hit v tomto kole.

Pokiaľ máte k dispozícií oba free hit chipy a máte veľa DGW hráčov:

Ak máte už teraz v tíme 8 hráčov, ktorí majú double gameweek, nemusíte v tomto kole použiť free hit a môžete si radšej oba free hity odložte na budúce kolá.

Kľúčoví hráči pre double gameweek 22

V 22. druhom kole budú mať double gameweek tieto mužstvá:

  • Tottenham (ARS (H), LEI (A))
  • Manchester United (AVL (A), BRE (A))
  • Chelsea (MCI (A), BHA (A))
  • Leicester (BUR (A), TOT (H))
  • Brighton (CRY (H), CHE (H))
  • Watford (NEW (A), BUR (A))
  • Burnley (LEI (H), WAT (H))
  • Brentford (LIV (A), MUN (H))

Z týchto možností nás najviac zaujali zápasy Tottenhamu, Manchestru United a Watfordu – a hráčov z nich považujeme za kľúčových pre úspech v 22. kole.

Jadro vášho tímu z hráčov Spurs and Manchestru United

Hoci ani jeden z týchto tímov nepodáva v tejto sezóne stabilne dobré výkony, v 22. kole majú obe mužstvá až príliš dobré zápasy na to, aby sme si mohli dovoliť prehliadnuť ich hráčov. Preto, ak v tomto kole aktivujete free hit, postavte mužstvo okolo hráčov zo Spurs a Manchestru United.

Zranenia Sona, Diera a otázniky ohľadom štartu Reguillona nám však poriadne komplikujú výber z hráčov Tottenhamu. Stále sú však v ich mužstve hráči, ktorí by v 22. kole mohli nahrať slušné množstvo bodov. Asi najlepšou voľbou z ich tímu je Harry Kane, ktorý sa pomaly dostáva do formy a okrem troch gólov v posledných 4 zápasoch má na svojom konte aj 18 streleckých pokusov. Jeho štatistiky sa už začínajú približovať tým, ktoré sme videli v predchádzajúcej sezóne.

Z obranných hráčov Spurs je pre nás jednoznačnou voľbou gólman Hugo Lloris, ktorý je momentálne 5-tym najproduktívnejším brankárom v FPL. A ak hľadáte rozdielového hráča, mohol by to byť počas Sonovej nedostupnosti napríklad Lucas Moura, ktorý má v posledných 7-mich zápasoch slušnú formu s 2 gólmi a 3 asistenciami.

Z hráčov Manchestru United je najlepšou voľbou Cristiano Ronaldo – ak sa potvrdí, že je zdravotne v poriadku, mohol by byť vašim kapitánom v 22. kole. Z ostatných hráčov United nás zaujal už len David De Gea, ktorý môže vďaka bodom za zákroky nahrať množstvo FPL bodov aj v prípade, že United dostanú gól.

Dennis a King: prečo si vyberať?

Veľmi dobré zápasy má v 22. kole aj Watford, a preto sa pozornosť FPL manažérov sústredí na ich útočníkov Dennisa a Kinga. Minimálne jeden z nich by vo vašom FPL tíme nemal v 22. kole chýbať. A pokiaľ si neviete vybrať, ktorého z nich kúpiť, môžete mať po boku Ronalda alebo Kanea vo svojom tíme aj oboch.

Liverpool: žiaden double gameweek, žiaden problém

22. kolo však nebude len o hráčoch, ktorí majú double gameweek. Niektoré tímy (Liverpool, West Ham, Everton) majú dobre single gameweek zápasy. Preto sa nemusíte silou mocou snažiť dostať do svojho mužstva 11 hráčov, korí majú double gameweek, ak máte v tíme napríklad Jotu, či Bowena.

Nepozerajte sa teda pri tvorbe svojho free hit tímu čisto len na hráčov, ktorých čaká double gameweek, a neprehliadnite single gameweek hráčov z dobrých tímov, ktorí majú dobrú formu.

A ako by mohol váš free hit tím v 22. kole vyzerať? Tu je náš výber:

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera