Piatok, 17. máj 2024

FPL 5. kolo: Najlepšia náhrada za Antonia a Calverta-Lewina

Matej Šuľan Matej Šuľan 17.09.2021
SITA/AP Photo/Darko Bandic

V piatok nás čaká ďalšie kolo Premier League a mnohí FPL manažéri čelia problémom vo svojom mužstve, ktoré musia čo najskôr vyriešiť. V štvrtom kole sme totiž boli svedkami červenej karty a zranenia dvoch populárnych útočníkov: Michaila Antonia a Dominica Calverta-Lewina. Čo by ste mali s nimi urobiť? A ktorí hráči sú ich ideálnou náhradou? Na tieto otázky odpovieme v tomto článku.

Čo s Michailom Antoniom?

Medzi tretím a štvrtým kolom takmer 1 milión FPL manažérov kúpilo do svojich mužstiev Michaila Antonia a v čase deadline sa Jamajčan nachádzal v takmer 53 % zo všetkých FPL tímov. Zápas proti Southamptonu však Antoniovi vôbec nevyšiel a kvôli červenej karte teraz vynechá zápas piateho kola. FPL manažéri sa ho pred piatym kolom začali hromadne zbavovať a v čase písania tohto článku je Antonio suverénne najpredávanejším hráčom. Je však tento ťah FPL manažérov opodstatnený?

Antonio vynechá len jeden zápas, a to proti silnému súperovi s FDR 4 (Fixture Difficulty Rating) Manchestru United. V takom ťažkom zápase by pre Antonia nebolo jednoduché nahrať viac než dva body. Takže ak ho počas piateho kola posadíte na lavičku, v konečnom dôsledku sa toho až tak veľa nezmení a je možné, že aj keby v piatom kole hral, nestrelil by gól.

Medzi šiestym a ôsmym kolom má West Ham opäť priaznivý los, keď sa stretne s Leedsom, Brentfordom a Evertonom, čo sú zápasy, v ktorých môže Antonio opäť zažiariť. Jeho štatistiky sú stále skvelé. Iba Sadio Mané má na svojom konte viac striel (22) počas tejto sezóny než Antonio (18) a žiaden hráč nemá na svojom konte viac striel smerujúcich na bránu než Jamajčan (8).

Posadiť alebo predať?

Podľa nás je najlepším riešením Antonia posadiť v piatom kole na lavičku, než míňať dva prestupy, aby ste ho teraz predali a po piatom kole znovu kúpili. Záleží však tiež, v akom stave je lavička vášho FPL tímu a či na nej máte hráča, ktorý je schopný nahrať aspoň 2 body. Ideálne by to mohol byť obranca, ktorý má akú takú šancu nahrať vám body za čisté konto.

Dávajte však pozor na štvrtkový zápas Európskej ligy, kedy kladivári vyzvú Dynamo Záhreb. David Moyes si je vedomý toho, že potrebuje Antonia udržať v hernej forme, a preto je pravdepodobné, že Jamajčan do tohto zápasu nastúpi. Z minulých sezón vieme, že Antonio má často smolu na zranenia, a preto pred tým, než posadíte Antonia na lavičku, skontrolujte, či sa v tomto zápase náhodou nezranil.

Ak sa však napriek všetkému rozhodnete Antonia predať, v závere článku predstavíme hráčov, ktorí môžu byť jeho náhradou vo vašom mužstve.

Calvert-Lewin – predať

Ďalším populárnym útočníkom v tejto sezóne FPL je Dominic Calvert-Lewin. Angličan v štvrtom kole kvôli zraneniu nenastúpil do zápasu proti Burnley a podľa slov Rafu Beniteza bude pauzovať minimálne 2-3 týždne.

To je už príliš dlhá absencia na to, aby ste si mohli dovoliť posadiť ho na lavičku. Navyše ak máte vo svojom tíme aj Antonia, museli by ste zo svojej lavičky použiť až dvoch hráčov, čo by výrazne ovplyvnilo bodový potenciál vášho tímu v piatom kole. Preto odporúčame Calverta-Lewina predať.

Náhrady za Antonia a DCL

Poďme sa pozrieť na útočníkov, ktorí môžu byť potenciálne dobrou náhradou Antonia a DCL do vášho FPL mužstva.

Raul Jimenez

Body: 6
V FPL mužstvách: 4,2 %
Cena: 7,4 m

Už v článku v predchádzajúcom štvrtom kole sme spomenuli dobré štatistiky hráčov Wolves a priaznivý los vlkov až po 14.kolo. Wolves naše slová potvrdili dobrým výkonom a víťazstvom na pôde Watfordu. Jimenez síce v tomto zápase strelecky znovu mlčal, stále má však dobré štatistiky, ktoré v najbližších kolách môže konečne pretaviť na góly. Mexičan patrí medzi horúcich kandidátov, ktorými by ste mohli DCL alebo Antonia nahradiť.

Patrick Bamford

Body: 16
V FPL mužstvách: 13,2 %
Cena: 7,9 m

Po náročnejších prvých štyroch zápasoch má pred sebou Leeds United až 7 zápasov s nízkym FDR (6 x FDR 2, 1 x FDR 3) a ich kľúčoví hráči ako Bamford či Raphinha môžu počas nich nahrať množstvo bodov. S jedným gólom a jednou asistenciou je Bamford zatiaľ najproduktívnejším hráčom pávov a má našliapnuté na zopakovanie výbornej formy z predchádzajúcej sezóny. Určite ho neprehliadnite ako potenciálnu náhradu za DCL či Antonia.

Gabriel Jesus

Body: 26
V FPL mužstvách: 7,3 %
Cena: 8,6 m

V tejto sezóne žiaden iný hráč Manchestru City nenazbieral viac FPL bodov ako Gabriel Jesus (26). Odkedy ho Pep Guardiola začal využívať na pravom krídle miesto Riyada Mahreza, strelil brazílsky útočník jeden gól a na ďalšie tri prihral. Táto pozícia Jesusovi momentálne veľmi sedí a je možné, že z nej môže byť produktívnejší než z hrotu útoku. Ak máte vo svojom tíme pár voľných disponibilných peňažných prostriedkov, môžete ich využiť na „upgrade“ DCL či Antonia na Jesusa.

Porovnanie

Štatistiky všetkých troch hráčov si môžete porovnať v nasledujúcej tabuľke:

HráčGólyAsistencieStrelyStrely na bránu
Jimenez00131
Bamford11113
Jesus1343

Zdroj: Premier League Player Stats

Záver

Antonio a DCL skomplikovali prestupové plány mnohých FPL manažérov. Zranenia a červené karty sú  však súčasťou Fantasy Premier League a FPL manažéri na ne musia odpoveď buď voľnými prestupmi alebo vytiahnutím esa z lavičky. Reagujte na túto situáciu premyslene, neuponáhľajte svoje rozhodnutie a vyberte za týchto hráčov tú správnu náhradu, či už z lavičky, alebo kúpením niektorých z navrhovaných hráčov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera