Piatok, 19. apríl 2024

FPL: Stále je čas. Vytiahnite divokú kartu

Matej Šuľan Matej Šuľan 23.04.2022
FOTO TASR/AP

Máme za sebou divoký double gameweek, v ktorom sa darilo predovšetkým manažérom, ktorí mali vo svojom tíme Cristiana Ronalda a tým, ktorí ostali verní Mohamedovi Salahovi. Pred nami je ďalšie kolo, ktoré môže výrazne zamiešať celkovým poradím vo Fantasy Premier League a pozíciami vo vašich mini ligách.

V 34. kole nás čaká menší double gameweek, v ktorom si 2x zahrajú Chelsea a Manchester United. V neposlednom rade netreba tiež zabudnúť na dva ďalšie (a väčšie) double gameweeky, ktoré nás čakajú v 36. a 37. kole.

Nadchádzajúci program teda robí z 34. kola ideálnu príležitosť na použitie druhej divokej karty (pokiaľ ju ešte máte k dispozícii). Obmena mužstva vám umožní kúpiť do vášho fantasy tímu hráčov Chelsea (ktorí majú double v GW34 a GW36), hráčov Aston Villy (ktorí majú double v GW36 a GW37) či hráčov Manchestru City, ktorí majú pred sebou už len zápasy s veľmi nízkou náročnosťou.

A pokiaľ stále máte k dispozícií aj bench boost, vďaka teraz aktivovanej divokej karte si môžete nastaviť lavičku svojho mužstva tak, aby ste v 36. alebo 37. kole použili aj tento čip. 

Ktorí hráči by vo vašom wildcard tíme teda nemali chýbať?

All-in na hráčov Chelsea

The blues vypadli z Ligy Majstrov, vďaka čomu môžeme očakávať menšiu rotáciu ich hráčov. To nám dáva nádej na to, že kľúčových hráčov Chelsea uvidíme v základnej zostave väčšiny zápasov. Ak ste sa teda rozhodli aktivovať divokú kartu teraz, kúpte 3 hráčov Chelsea. V najbližších 3 kolách majú až 5 zápasov – využite to naplno. Naša ideálna trojica je: Mendy – James – Mount.

Gólmanovi the blues dávame zo všetkých hráčov Chelsea najväčšiu šancu na to, že nastúpi do všetkých zápasov. A aj keď Chelsea nemá v posledných kolách na svojom konte veľa čistých štítov, stále platí, že v tejto sezóne sa defenzívne lepšie než Chelsea darí len hráčom Manchestru City a Liverpoolu (merané množstvom udržaných čistých kont).

Preto je aj druhým hráčom Chelsea v našom výbere obranca – Reece James. Po zranení je späť a hoci sa v pár zápasoch pravdepodobne ocitne na lavičke, nemôžeme prehliadať jeho útočný potenciál. V tejto sezóne bol zapojený až do 11 gólov Chelsea (5G+6A). Spomedzi obrancov má v tomto smere lepšiu produktivitu len Liverpoolske duo TAA (2G+12A) a Robertson (1G+11A), ktorí však na to potrebovali viac zápasov než James.

Z útočných hráčov Chelsea je pre nás jednoznačnou voľbou Mason Mount, ktorý je 8. najproduktívnejším záložníkom celej súťaže. Podáva stabilné výkony a od začiatku sezóny pravidelne nahráva FPL body, čo sa napríklad nedá povedať o jeho spoluhráčoch Havertzovi, či Wernerovi, ktorých forma vystrelila len teraz. V Mountovi teda vidíme väčšiu istotu, že do konca sezóny bude pokračovať vo svojej stabilnej forme.

Hráči Aston Villy a Pukki

Pri svojich ťahoch už pomaly myslite aj na 36. a 37. kolo. V týchto double gameweekoch si až 4 zápasy zahrá Aston Villa, takže ak máte aktivovanú wildcard, minimálne jedného z ich hráčov by ste mohli kúpiť už teraz. Z ich hráčov je pre nás číslom jeden Phillipe Coutinho, ktorý od svojho návratu do Premier League stihol za Villans streliť už 4 góly a na ďalšie 3 prihrať. Ak plánujete použiť v 36. alebo 37. kole bench boost, môžete kúpiť aj Jacoba Ramseyho, ktorý (okrem toho, že stojí len 4,7 miliónov libier) ponúka aj útočný potenciál.

4 góly a 2 asistencie v posledných 6 zápasov – to je vizitka Teemu Pukkiho. Norwich má v 34. a 35. kole priaznivé zápasy proti Newcastlu a Aston Ville a hneď po nich ho čaká v 36. kole double gameweek. Táto šnúra zápasov bude skvelou príležitosťou pre Pukkiho na pokračovanie vo svojej streleckej forme. Medzi útočníkmi momentálne nemáme v FPL veľký výber. Ak však plánujete hrať posledné kolá tejto sezóny na 2 alebo 3 útočníkov, jedným z nich by mohol byť práve v dobrej forme hrajúci Fín.

Súboj o titul

V neposlednom rade nezabudnite na hráčov City a Liverpoolu, ktorí bojujú o titul, takže motivácia hrať v posledných zápasoch naplno im nebude chýbať (na rozdiel od mužstiev zo stredu tabuľky, ktoré už nemajú o čo hrať).

Oba tímy však majú pred sebou nahustený program, keď sa k ich zápasom anglickej najvyššej futbalovej súťaže pridá aj Liga Majstrov a v prípade Liverpoolu aj finále FA Cupu. Obe mužstvá teda budú pravdepodobne občas hráčov rotovať, to by vás však nemalo odradiť od toho, aby ste ich kúpili. Klasicky, Salah a TAA by vo vašom tíme chýbať nemali (veď predsa ide o prvého a tretieho najproduktívnejšieho hráča súťaže).

Čo sa týka hráčov Manchestru City, v lige ich čaká skvelá séria zápasov s nízkou náročnosťou (4 x FDR2 a 2 x FDR3), čo sú zápasy, v ktorých môžeme od nich očakávať množstvo bodov. Z ich útočných hráčov nikto špeciálne nevyniká, nakoľko body za góly a asistencie sa v ich mužstve väčšinou rozložia medzi viacerých záložníkov (KdB, Mahrez, Sterling, Bernardo, Foden, Gudnogan..). Kvôli tomu je veľmi náročné odhadnúť, ktorého z ich útočných hráčov by sme mali zvoliť do našich FPL mužstiev.

Môžete však urobiť to, že do záveru sezóny kúpite ich obrancov. City sa v tejto sezóne defenzívne veľmi darí, majú na svojom konte najväčšie množstvo čistých kont (19) a inkasovali najmenej gólov spomedzi všetkých mužstiev (20). V závere sezóny to nemusí byť inak. Vďaka čomu ich obrancovia môžu byť skvelým zdrojom fantasy bodov.

Wildcard tím

A na záver. Ako by mohol váš wildcard tím v 34. kole Fantasy Premier League vyzerať?. Tu je naša inšpirácia:

Mendy, Foster;

TAA, Cancelo, Laporte, James, Amartey;

Salah, Mount, Coutinho, Saka, Ramsey;

Pukki, Dennis, Mateta.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera