Štvrtok, 23. máj 2024

Kapitán de Gea? Plus, ktorých hráčov treba kúpiť pred Double Gameweekom 25

Matej Šuľan Matej Šuľan 12.02.2022
Foto:SITA/AP Photo/Jon Super

Ako sme načrtli v predchádzajúcom článku, až do 27. kola nás čaká v FPL chaotický program, keď v každom kole uvidíme buď blank alebo double gameweek. Navyše bol potvrdený nový termín ďalšieho odloženého zápasu: Burnley vs. Leicester, ktorý sa presúva do 27. kola.

Burnley je teda jediným tímom ktorý má v 26. a 27. kole dva double gameweeky po sebe.

Poďme však späť k 25. kolu, ktoré je blank gameweekom pre Chelsea a Arsenal, a zároveň double gameweekom pre Manchester United a Brighton.

Kľúčoví hráči pre Double Gameweek 25

25. kolo nie je kolom, kedy by ste mali predať hráčov Manchestru United. Hoci proti Burnley sklamali, svoj slabý výkon môžu odčiniť v double gameweeku v dvoch domácich zápasoch proti Brightonu a Southamptonu. Ak by sme z tohto mužstva mali vybrať troch hráčov, boli by to Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes a David de Gea. Minimálne jeden z týchto troch hráčov by nemal v 25. kole vo vašom FPL mužstve chýbať a mohol by byť vašim kapitánom.

Z útočných hráčov majú veľmi podobné štatistiky aj Fernandes aj Cristiano Ronaldo (hoci Ronaldo je s väčším množstvom streleckých pokusov o niečo aktívnejší).

Zdroj: Premier League Player Comparison Tool.

Momentálne však z týchto dvoch uprednostňujeme Bruna Fernandesa, ktorý je v posledných kolách v o niečo lepšej forme. Ak však ani jedného z týchto útočných hráčov vo svojom mužstve nemáte a neviete ho kúpiť, môžete zvoliť za kapitána Davida de Geu.

Aj keď United nemajú v tejto sezóne na svojom konte veľa čistých kont, na ich bránu smeruje počas zápasov veľmi veľa streleckých pokusov a žiaden brankár nemá v tejto sezóne na konte viac zákrokov, než gólman červených diablov. Vďaka tomu De Gea nahral viac než dva FPL body až v 57 % zápasoch tejto sezóny. Takže ak náhodou Manchester United inkasuje aj proti Brightonu, aj proti Southamptonu, de Gea môže napriek tomu pokojne nahrať 6+ bodov.

Brighton si v 25. kole zmeria sily najprv s Watfordom, a následne aj s Manchestrom United. Nebudú to najjednoduchšie zápasy, ale ani najnáročnejšie. V tomto kole by pre vás nemala byť priorita kupovať hráčov Brightonu. Ak však máte skvelo nastavený tím na Double Gameweek 26 (ten, ktorý bude o kolo neskôr) a už máte v tíme aj Salaha a hráčov Manchestru United, môžete skúsiť zariskovať a skúsiť nahrať body navyše tým, že na toto kolo kúpite jedného z hráčov Brightonu.

Z útočných hráčov Brightonu sú z pohľadu FPL najzaujímavejší Leandro Trossard a Neal Maupay.

Zdroj: Premier League Player Comparison Tool.

Prvý spomínaný je v tejto sezóne aktívnejší – na svojom konte má viac striel a striel na bránu než Maupay.  Z pohľadu koncového produktu – gólov a asistencií – má však kolísavé výkony, keď gól alebo asistenciu v tejto sezóne zaznamenal len v piatich zápasoch – čo je v priemere gól alebo asistencia každý piaty zápas (4,6 zápasu, ak máme byť presní). Stabilnejšie výkony podáva jeho spoluhráč Neal Maupay, ktorý dal v tejto sezóne 7 gólov a 3 asistencie – čo v priemere vychádza gól alebo asistencia skoro každý druhý zápas (2,3 zápasu, ak máme byť presní).

Z tohto pohľadu je teda pravdepodobnejšie, že gól alebo asistenciu by z útočných hráčov Brightonu mohol skôr zaznamenať Maupay, než Trossard, a preto je spomedzi útočných hráčov Brightonu našou voľbou práve on.

V tejto sezóne Brighton podáva slušné defenzívne výkony – len 4 mužstvá inkasovali menej gólov než Brighton. Takže ak vás nezaujal žiaden z ich útočných hráčov, môžete skúsiť kúpiť niektorého z ich obrancov – buď brankára Sáncheza alebo krajného obrancu Cucurellu, ktorý od 4. kola nastúpil do každého zápasu Brightonu. Watford v posledných piatich kolách strelil len jeden gól, takže je tu šanca na to, že Brighton udrží v 25. kole aspoň jedno čisté konto.

Náš tím a kapitán pre gameweek 25

De Gea ( VC ); TAA, Cancelo, Laporte, Cucurella; Fernandes ( C ), Mahrez, Raphinha, Jota, Coutinho; Maupay.

Záver

Pred veľkým double gameweekom, ktorý nás čaká v 26. kole, máme pred sebou ešte malý predkrm v podobe double gameweeku 25. Ani Brighton, ani Manchester United svojimi výkonmi nenadchýnajú, takže ak máte vo svojom mužstve aspoň 1-2 hráčoch (dokopy) z oboch týchto mužstiev, nemusíte na silu kupovať ďalších. Radšej použite prestupy na to, aby ste kúpili Salaha alebo iných hráčov, ktorí budú kľúčoví vo veľkom double gameweeku 26.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera