Piatok, 24. máj 2024

Návod, s ktorými hráčmi hrať UEFA EURO Fantasy

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 10.06.2021
SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth, File

V rámci európskeho futbalového reprezentačného sviatku sme si pre vás pripravili sériu článkov. Spolu s nami môžete tipovať výsledky jednotlivých zápasov a k dispozícii sú aj ďalšie tri hry. Ani UEFA EURO zo svojej ponuky nevynechala hru, ktorá každoročne priláka milióna  milióny futbalových fanúšikov.

Koncept Fantasy je fanúšikom dobre známy a využíva ho aj množstvo iných športov. Kľúčovým prvkom tejto hry je vybrať si v rámci budgetu (obvykle virtuálnych 100M) určitý počet hráčov (v tomto prípade pätnásť). Ponúkame vám preto viacero tipov a mien za rozumné virtuálne peniaze podľa jednotlivých postov.

Brankári

Na brankároch veľa neušetríte, ale v konečnom bodovom meraní síl môže byť každý polmilión extrémne dôležitý. Ak chcete ísť na istotu, pravdepodobne do tímu zaradíte jedného z najdrahších brankárov a medzi tri žrde postavíte Llorisa, Neuera, alebo Courtoisa. Ak nie ste fanúšikom Fantasy istôt, siahnuť môžete po brankároch, ktorí nestoja viac ako 5 miliónov a oproti najdrahším ušetríte celý milión peňazí.

Za päť miliónov sa priam ponúka Unai Simón (5.0M), mladá brankárska opora Bilbaa, no od novembra minulého roka aj opora španielskej reprezentácie. David de Gea nie je práve v najlepšej forme a k vylepšeniu pozície v reprezentácii mu dozaista nepomohli ani pokutové kopy vo finále Európskej Ligy proti Villarealu. Unai by tak mal ostať jednotkou a v prijateľnej skupine má šancu na nejedno čisté konto.

Za rovnú „päťku“ do tímu privediete aj Kaspera Schmeichela (5.0M), ktorý je v 34-rokoch vo svojej životnej forme a úvodný zápas hrajú Dáni proti slabším Fínom. Tretí do partie „päťmiliónových“ je Wojciech Szczesny (5.0M), ktorého snáď poriadne otestujú slovenskí sokoli. Jediný brankár za štyri milióny je k dispozícii v tíme Fínska – slovenský rodák Lukáš Hrádecký (4.0M). Fíni by mali inkasovať množstvo gólov, no ak vám nezáleží na silnejšej lavičke, je to brankár pre vás.

Obrancovia

Pri výbere obrancov už čo to ušetriť viete. Ak si zvolíte ofenzívnejší typ zostavy, bohato vám stačia dvaja, maximálne traja drahší obrancovia. Pole tých lacnejších je vcelku široké. Čerstvý víťaz Európskej Ligy Pau Torres (4.5M) sa udomácnil v základnej zostave Španielska a je jednou z obľúbených možností už registrovaných hráčov.

Za rovnakú sumu dostanete aj viacerých obrancov Dánska. Mne padol do oka krajný obranca Joakim Maehle (4.5M), ktorého má v tíme len 3% hráčov. Oveľa väčší záujem je o Jasona Denayera (4.5M), ktorý sa udomácnil v základnej zostave Belgicka a je takmer zárukou slušnej porcie bodov. Za rovnakú sumu sa naskytajú aj ďalší hráči z defenzívy – Jan Bednarek (4.5M), Owen Wijndal (4.5M) či Ozan Kabak (4.5M).

Záložníci

Záloha býva vo Fantasy kľúčovým faktorom úspechu. Kľúčom je vybrať čo najofenzívnejších záložníkov, ktorí budú strieľať góly a ideálne pridajú aj nejakú asistenciu. Vyhýbajte sa tak defenzívnym záložníkom typu Kante, Rodri či Kroos. Títo hráči vás môžu zlákať nižšou cenou, no vo všeobecnosti sa vo fantasy hre neoplatí ich kúpa ani za menšie čiastky.

Výnimkou je Tomáš Souček (6.5M), ktorému neprekáža ani defenzívnejšia rola a góly dáva jedna radosť. Zaujímavou voľbou je aj Federico Chiesa (7.0M), ktorý zvládol hosťovanie v Juventuse na výbornú. 23-ročný hráč dal v 30 zápasoch deväť gólov a pridal aj osem asistencií. Čerstvý víťaz LM Mason Mount (7.0M) je takisto jednou z možností, ako priviesť do tímu kvalitného hráča za prijateľný peniaz.

İlkay Gündoğan (7.5M) by bol ešte pred rokom jeden z defenzívnejších hráčov, ktorí veľa bodov neprinesú. Poslednú sezónu si ale gólovo veľmi užil. Za City dal sedemnásť gólov. Strelecky sa častejšie presadzuje už aj v repre, posledný gól dal v poslednom zápase proti Lotyšsku. Veľmi lacnou alternatívou je Španiel Marcos Llorente (5.0M), ktorý dal za majstrovské Atlético v lige dvanásť gólov a pridal aj jedenásť asistencií. Hej, len v tejto sezóne. V repre hrá na kraji obrany, no vo Fantasy je vedený ako záložník.

Útočníci

Kane, Lukaku, Depay, Lewandowski, Mbappé, Immobile, Ronaldo či Ďuriš. Nie je ľahké odolať kúpe tých najlepších útočníkov, ktorí budú v mene vášho tímu strieľať góly. Až na posledného menovaného vás ale títo hráči budú stať veľkú časť budgetu a aspoň na útočníka číslo tri vám odporúčam niekoho lacnejšieho. S veľmi prijateľnou cenovkou aj skupinou si miesto vo vašom tíme pýta Saša Kalajdzič (7.5M), ktorý v tejto sezóne patril medzi ofenzívne opory Stuttgartu a so šestnástimi gólmi sa stal šiestym najlepším strelcom v tohto sezónnej Bundeslige. Nečudo, že je uprednostňovaný pred „zlým chlapcom“ Markom Arnautovičom.

Veľa vás nebude stáť ani švédsky objav Alexander Isak (8.0M). 21-ročný štokholmský rodák je synom eritrejských rodičov a tí sú na neho určite hrdí. V La Lige dal v poslednej sezóne sedemnásť gólov a bol pre zmenu šiestym najlepším strelcom v najvyššej španielskej lige. Obdoba za rovnakú sumu je v tíme Dánska. 26-ročný Yussuf Poulsen (8.0M) nemá za sebou presvedčivú sezónu, v Lipsku od neho očakávajú viac.

Práve EURO by ho mohlo nakopnúť k lepším číslam. Do tretice je za osem miliónov k dispozícii Burak Yilmaz (8.0M), ktorý už má 35 rokov, no je v životnej forme. Šestnástimi gólmi prispel k senzačnému titulu Lille v Ligue 1 a je to jeden z extrémne vydarených prestupov francúzskeho majstra. Ak veríte pokračovaniu „fínskej rozprávky“, siahnuť môžete po hráčovi s menom Teemu Pukki (7.0M), ktorý v minulej sezóne opäť hviezdil v Norwichi. K dispozícii sú aj zaujímaví „lacní“ hráči, ako Moreno, Malen, Giroud či Belloti. U týchto hráčov je ale málo pravdepodobné, že budú súčasťou základných zostáv.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera