Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Dušičkový víkend, keď obrany horeli ako kahance

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Kauzička týždňa sa ťahá so Slovanom. Vlado Weiss pred domácim zápasom proti Mikulášu poslal Hrnčára na tribúnu a v týždni rovno do Béčka. David prišiel na tréning s blond vlasmi a na čipnutom štvorkovom Golfe. Golfa by mu ešte odpustil, ale kvôli vlasom si ho Vlado mýlil s Cabralom. Dávid si tak pinkol zápas za Béčko a v nedeľu už poctivo sedel na tribúne v Trenčíne. Len to ešte Weiss netušil, ako mu zvýšia tlak Davidovi spoluhráči v prvom polčase aj bez melíru.

Obľúbené kolo Majka Spirita, takzvané dušičkové, prinieslo na naše šťastie horiace obrany a kopec priestoru na krásne góly.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:3, 1000 divákov

V prvom polčase Trenčín valcoval Slovan tak, že by si Rybníček po zápase mohol pýtať dotácie od NDSky a ťažko vybrať jedného slovanistu, ktorý sa nemusel báť Weissovej kabínovej talkshow. De Marco horel na ľavej obrane tak, že by si k od neho celé Slovensko mohlo prísť odpáliť na kahance, Lavrinčík s Kadákom si v strede poľa zo súperov urobili adventný kalendár a rovno otvorili prvých 24 okienok. Kadákov banán zaplával za Chovana a pri troche šťastia mohol Trenčín vyhrávať rozdielom triedy.

Lenže po polčase vybehol iný Slovan, z kabíny už nikto nikdy nevidel vyjsť Dražiča s Greenom a za 7 minút bolo 1:2. Zmrhal s Hentym ukázali, že kde je kvalita, tam sú góly ak sa im pod nohy nemotá Mráz. Trenčín zbrane nezložil, krásne vyrovnal Azango, gól na 3:2 neuznali po Jendriškovom faule Kadákovi a Slovanu tri body vystrelil po krásnom Zmrhalovom centri Henty. Výborný zápas, v ktorom každých päť minút zasahoval VAR, a každých 20 minút zaspal iný obranca.

FC Spartak Trnava – FK Senica 2:1, 150 divákov

Disciplinárka rozdala tresty pre Spartak a Slovan za posledné nederby, kluby sa pravdepodobne ešte odvolajú, ale Ivanovi sa už teraz ten rozdiel máli. Slovan zaplatí 20 tisíc, Spartak 35 plus faktúru za superrýchly zásah polície, ktorú by im spolu s Merci mal vrátiť naspäť a k tomu má tri domáce zápasy bez divákov. Dokopy je tak škoda pre klub cca 200-250 litrov. Neviem v akých úrovniach rozmýšľal Ivan, možno by to mohlo byť radšej v pomere 3,75€ v tatkových gastrolístkoch pre Slovan a 36x štátny dlh Slovenska pre Spartak.

Trnava má za sebou tretinu trestu, ktorý jej na tribúnach povoľuje iba divákov do 15 rokov a Martina Mikoviča. Niekto to volá trest, Miro Jaroš so sestrami Nízlovými to fakturujú ako výchovný koncert. Senici vyšiel úvod zápasu, Spartak v rozostavení 3-5-2 pôsobí prekvapene ako Blaha, ktorý pozerá zábery z precedovej chaty, na ktorú ho nikto nepozval. Lenže Jano Vlasko získal loptu pri napádaní a Cabral totálne otočil emóciu zápasu. Poistku pridal podľa mňa jeden z TOP hráčov sezóny Savvidis a v druhom polčase si to Spartak znovu chcel v pohode dohrať. Jurdík však po priamom kope zdramatizoval zápas a prerušil Takáčovi 500 minútovú sériu bez gólu, ak nepočítame útočníkov ÚLK.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – DAC Dunajská Streda 1:0, 550 divákov

Mikuláš sa postupne učí porážať doma silné mužstvá a na vlastnej koži si to v sobotu vyskúšal DAC, ktorý ťahal trojzápasovú višňovú štrúdlu víťazstiev. Záhadne do zápasu a možno ani do Popradu necestoval Lamkel Zé, Antal Németh až hodinu po zápase povedal, že je vlastne chorý. Antigén mu v kabíne robil Beskorovajnij? Dobrou správou pre klub naopak bolo, že sa po zranení vrátil Balič, ale všetci dúfali, že celý zápas strávi pozeraním na Lomničák a potrebovať ho nebudú.

Lenže Mikuláš bez potrestaného Bartoša v sobotu presne vedel, čo robiť. V obrane to zavrel, dobre hostí napádal a Voškov gól len podčiarkol fakt, že hostia neboli veľmi vo svojej koži. Navyše, nebyť skvelého Jedličku, do polčasu mohlo byť 2:0. Németh to cez pauzu prestriedal, ale viac ako platonický tlak a držanie/strácanie lopty už DAC zo zápasu nevyšťavil.

MŠK Žilina – ViOn Zlaté Moravce 4:1, 613 divákov

Šošoni konečne zvíťazili, na ViOne si pochutili a poslali ho po tomto kole na priebežné posledné kolo tabuľky. S ViOnom to už začína byť zlé, pretože Mikuláš s Pohroním prejavujú aspoň aké-také známky života a očkovacia lotéria ako možný zdroj nových peňazí na futbalistov sa už skončila.

Osud zápasu bol jasný v desiatej minúte, kedy bolo 2:0 po dvoch prihrávkach Bičachčjana. V obrane hostí sa toho za tých 10 minút udialo toľko, že by z toho Boris Filan napísal sedemdielnu trilógiu zasadenú do prostredia rovníkovej Afriky. Šošoni nalietavali na Kiru a jeho obrancovia si museli myslieť, že sa sedemkrát posunul čas zo zimného na letný a tento zápas nikdy neskončí. Čestný zásah v druhom polčase pridal Švec.

MFK Ružomberok – FK Sereď 3:1, 741 divákov

Jano Maslo chytá pri kopaní priamych kopov reprezentačnú formu, proti Seredi krásne otvoril zápas. Ayotundemu by nepomohol ani vysokozdvižný vozík. Lenže Sereď, zvyknutá na to, že si z nej každý robí srandu, nemôže zložiť gól, s ktorým aj tak počítala a po brejku vyrovnal Radič. Nasledovala séria obrovských šancí buď Jana Masla, alebo projektilov spoza pokutového územia, ktoré Ayotunde vyhadzoval nad Tesco. Lenže zápas predsalen spoznal svojho hrdinu, stal sa ním dvojgólový Martin Boďa ktorý bol vždy tam, kde mal a nekompromisne dorazil loptu do sita.

MFK Zemplín Michalovce – FK Pohronie 0:2

Prekvapenie kola sa udialo na východe krajiny, odkiaľ Pohronie zobralo všetky tri body a vyhralo prvýkrát po desiatich zápasoch. Bolo to len druhé víťazstvo hostí v sezóne, to prvé si tiež zapísali proti Michalovciam. Tie si tentokrát chceli dať pozor na Lačného, ale snaha vydržala iba desať minút. Száraz vybehol za pokutové územie a Miloš už vedel, čo treba robiť. Rovnaký gól pridal v 37. minúte Badolo a znegoval tým všetky priame kopy, ktorými sa dovtedy Igor Žofčák snažil svoje mužstvo nakopnúť. Východniari nezložili zbrane ani v druhom polčase, sám Trusa mal šancí, že by z nich vedel vystavať vládnu koalíciu, ale ako hovorí Boris, nedáš, trojizbák nedostaneš.