Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Ponorka na Dunaji

FOTO TASR - Pavel Neubauer

Po silnom vstupe do svojho pôsobenia na Žitnom ostrove, kedy urobil Rio de Janeiro z DAC obranný nepriestrelný valec, sa z neho postupne stal polorozpadnutý kombajn na kukuricu. Na jar to znamená jeden víťazný zápas proti Žiline, ktorá je aj tak neškodná ako Bill Cosby v 80-ke. Na úroveň neškodného mužstva dokázal Janeiro transformovať aj DAC a vrátil sa tak k svojim trénerským začiatkom, keď v portugalskom Estorile pôsobil ako pozorovateľ súperov. Tých pozoruje aj dnes, len má trochu lepšie miesto na sedenie.

Ak má Oskar Világi nejaké vlastnosti, trpezlivosť medzi ne určite nepatrí a keď to takto pôjde ďalej, Alibaba a 1904 Portugalcov budú musieť zaklopať na iné dvere a klub sa po ďalšej výmene trénera premenuje na DAC 1905 Dunajská Streda.

ŠK Slovan Bratislava – DAC Dunajská Streda 3:1, 6134 divákov

Výkop sa jemne natiahol, pred zápasom dostali dresy k narodeninám belasé legendy Valovič s Vittekom, Vlado Weiss si prevzal carte d´or pre hráča mesiaca a Rišo Trutz dostal k minulovíkendovým meninám darčekový kôš, v ktorom si našiel voucher pre 2 osoby na vstup do šatne rozhodcov na ktoromkoľvek ligovom štadióne s výnimkou Serede. V zostave sa neobjavil Barseghjan, ktorý analyzuje výsledky vyšetrenia prostaty, ktoré uňho v týždni absolvoval Mišo Kukučka z Trenčína. DAC si v týždni zase vyzdvihol prvú a veľmi pravdepodobne poslednú trofej sezóny. Za gól mesiaca.

Hostia vstúpili do zápasu dobre, belasí v ružových dresoch pôsobili ako po štyroch krabičkách ibalginu, ale kým žltí svoje šance pálili, Zmrhal poslal odrazenú loptu tam, kam ju posielal na jeseň. Vyrovnať do vlastnej mohol Kankava, ale stihol to zachrániť a do druhého polčasu vybehol úplne iný Slovan. Za 24 sekúnd pridal druhý gól Rabiu, na 3:0 upravil Mustafič, čistý gól odmietol Šapojnič a Dimun korigoval veľmi neskoro. O titule môže Slovan rozhodnúť už v piatok v Ružomberku.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:0, 1618 divákov

Spartak si v týždni konečne oživil spomienky na to, aké to je streliť viac ako jeden gól a navyše aj vyhrať. V prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu doma porazil 3:0 Senicu a presadiť sa dokázal dokonca aj Azevedo. A to sme si mysleli, že keď sa on presadí, tak jedine v kine na vedľajšiu sedačku. Lenže Dyjanovi zachutilo až tak, že si v sobotu proti Žiline veril na penaltu, ktorú nedal.

Obrovský klobúk dole je treba dať pre Matúšom Čurmom, ktorý sa z odpisovaného obrancu premenil na spoľahlivého stopéra, v sobotu navyše aj s rozhodujúcim gólom. Po osi Savvidis – Ristovski – Filip Tumma – Nela Pocisková doklepol rybičkou loptu za Petráša. Spartak mal v prvom polčase po výbornom napádaní Procházku penaltu, Roman ešte zahodil samostatný nájazd a v druhom polčase musel Kamenár čeliť iba homerunu od Kaprálika.

ŠFK Sereď – MFK Ružomberok 1:3, 105 divákov

Trávnik na Štadióne Antona Malatinského v Trnave si za víkend naozaj užil. V piatok si tam pinkla ženská repre s Fínkami, v sobotu Spartak a v nedeľu Sereď s Ružomberok. Už chýbal len koncert Roba Pappa a valné zhromaždenie krtkov Slovenska.

Hostia vedeli, že ak chcú Ivanovi Kmotríkovi pokaziť večerné Let´s Dance, musia vyhrať. Na to im stačilo úvodných 15 minút, keď Sereď zjedli ako dva punčáky bombami Rymarenka a Madleňáka. Pred polčasom Regáli potešil gólovou prihrávkou Boďu, znížiť stihol 600-eurový Mateus a druhý polčas bol len formalitou obohatenou o červenú kartu pre Fábryho. Ruža stále šliape ako redbull s kávou.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 3:1, 203 divákov

Divácka účasť na niektorých zápasoch vyzerá tak, ako keby mužstvá čas a dejisko zápasu pred verejnosťou tajili a zničoho nič natiahli sitá na bránku. Inak tomu nebolo ani v Národnom centre Jána Tribulu pri tobogánoch v Poprade, kam prišli východniari pozahadzovať všetko, čo sa dalo.

Pritom úvod zápasu im vyšiel a mali vyhrávať, lenže potom po Pavúkovom aute Smolák nelenil a narozdiel od Filipa z minulej nedele utekal k VAR búdke a fúkol penaltu. Tú si Staš narazil o Kožuchara a nadvakrát rozvlnil. Druhý gól pridal Andrič a to už skoro Hrnčárovi odfúklo kapucňu. Ranko síce znížil, pekné šance mali Marcin s Kanuom, ale keď hostia bránili roh Mikulášu ako východ z DM drogerie, Nagy nemal problém rozhodnúť o tom, že lepší prehral a šťastnejší vyhral.

FK Senica – FK Pohronie 2:1, 283 divákov

Stredoslovákom sa naposledy takto darilo, keď ich parodoval Rasťo Piško. Ťaženie do druhej ligy speje k úspešnému koncu a v zápase v Senici ho mužstvo podpísalo občianskym preukazom s čipom. Vyhrávať 1:0 a nechať si takto zobrať víťazstvo, to je veľa aj na silné povahy.

Senici po týždňoch odchádzajú hráči ako Za ľuďom poslanci, napriek tomu boli v celom zápase lepší. Lenže Miloš Lačný so spoluhráčmi nakoniec zakončili brejk a Piroskova partička musela zaveliť k obratu. Najprv Juraj z penalty a happyend hosťom zabezpečil po chybe Štrbu Niarchos.

AS Trenčín – ViOn Zlaté Moravce

V Trenčíne sa počas víkendu odohral turnaj hráčov do 11 rokov, ktorí hrajú túto najkrajšiu hru zadarmo, preto nesie názov This is my Senica. Zápas Trenčanov bol preto odložený na pondelok, ale nakoniec sa odložil na neurčito, keďže hostia cestou nenazbierali dostatok hráčov s negatívnym PCR testom. Rybníček aspoň získa viac času na rozhodnutie, či znova zmení trénera a vráti lige Hybbalu.