Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny: Prestupové bombe – Heeej, Makarena!

FOTO TASR - Martin Baumann

O týždeň je tu konečne liga, ktorá preverí, ktoré prestupové bombe boli naozaj bombe a kto sa zaradí medzi Adlerov.

Prestupové obdobie pochopil po svojom Oskar Világi, ktorý sa rozhodol mať klub, ktorý nič nevyhrá už v dvoch ligách. Neprekvapivo je to tá maďarská, v ktorej si Oskar kúpil druholigový ETO Gyor. Ale veď aj titul v druhej lige sa počíta. Inak teda Žilina znovu predávala a Ivan, ktorý celý rok trvrdil, že nemá lóve a keď to takto pôjde ďalej, na protest si pred úradom vlády postaví vilu za minimálne 2 mega, zistil, že otec lóve mal a prestupovo nezaháľal.

Šporar 2.0

Slovan začne jarnú obhajobu bez Hentyho. Tomu vadilo, že je taký slávny, že ho volali do Let’s Dance tancovať s Attilom a Weiss mu na pumpe odmieta kúpiť latéčko s karamelom, tak sa radšej pobral na hosťovanie do Al-Hazem. Slovan opustil aj Internet Explorer medzi defenzívnymi záložníkmi, v Sparte Rotterdam bude hosťovať Joeri de Kamps. Do Honvédu klub poslal hosťovať Dražiča, ktorého absenciu si všimne možno len RTVS keď jej budú chýbať štyri eurá za koncesie. Dieru po Hentym prichádza zaplniť Šporar 2.0, Ivan Saponjič z Atlética Madrid. Arménsko – Gruzínske vzťahy v kabíne bude zlepšovať ďalšia veľká posila, Tigran Barseghjan. Vo vzduchu navyše lietala posila z Dynama Kyjev za dva milióny, ale príchod Tritaišviliho zamrzol. Brankársky post nechali zatiaľ na Tehelnom poli nezmenený, príchod Ilieva z Arsenalu nakoniec nevyšiel, z čoho si po góle Chovanovi v prípraváku proti Seredi, keď ho Haša preloboval z Kamzíka, musel celý realizačný tím búchať hlavy v rytmoch Makareny.

Spartak púšťal

V Trnave bolo iba otázkou času, kedy niekto odíde. Voľba padla na Twardzika, ktorý podpísal zmluvu s LASK Linzom, na ktorý radi spomínajú v Dunajskej. Spartak síce stratil výborného futbalistu, ale aspoň ho nepredal draho. Čo bolo prekvapivé, bol odchod Saymona Cabrala do Emirátov. Hosťovanie v Spartaku jeho klub ukončil a Saymon si ide plniť sny o tom, že v ďalšom pôsobisku nájde spoluhráča, ktorý netrávi v ofsajde viac času ako v kúpeľni. O voľné miesto zabojuje v príprave dobre rozbehnutý Alex Iván, nová posila z Baníku Ostrava, Carlos Azevedo a Poliak Kozak.

V Ružomberku nič nové. Zo Slovana prišiel na hosťovanie FIlip Lichý, do Korona Kielce odišiel Dalibor Takáč a cez víkend v meste cez prechod pre chodcov mimo semafórov stále neprejdete. 

Veľké veci Dunajské

V Dunajskej sa diali veľké veci. Klub opustil András Schäfer, jeden z najlepších hráčov ligy mení DAC za Union Berlín. Nevidí sa každý deň, že by hráči z našej ligy končili v Bundeslige. Hosťovať do Astany ide Danilo Beskorovajnij a klub sa celkom pochopiteľne rozlúčil s Lamkelom Zé. Charakterovo výborná posila do kabíny bude našej MMA scéne chýbať. Na odchode do zahraničia by navyše mal byť aj Martin Jedlička, ktorý neodcestoval na zimné sústredenie. Pri príchodoch si Joao Janeiro hlavu veľmi neláme. Stačí portugalský pas. Do bránky prišiel Ricardo Ferreira, na pravú obranu Joao Pinto, ktorý by rád vyhral titul a do ofenzívny Andrezinho. Pri odvolaní trénera bude musieť Oskar objednať mikrobus.

Žilina predávala

Žilina predávala ako Jano Slota emisné kvóty. Do Pogonu Štetín odišiel Vahan Bičachčjan za sumu, o ktorej sa Kajo s Poliakmi dohodli, že ju nepovedia ani v daňovom priznaní. Do Wisly Krakow odchádza Enis Fazlagič, tam sa hovorí o pol milióne. Na hosťovanie do Zlatých Moraviec do konca sezóny pustil klub Jibrila. Sluka odišiel na hosťovanie s opciou do MTK Budapešť a mladý Golian rovno do Sparty Praha. Z Podbrezovej pride po jarnej časti sezóny zvýšiť vekový priemer v kabíne 21-ročný Galčík a do rezervy si klub priviedol Fazlagičovho kamaráta, talent zo Severného Macedónska, Stojčevskiho. Veľkou posilou môže byť Elvis Sukisa, ktorý prestupuje vždy, keď sa mení čas zo zimného na letný.

Bomba v Trenčíne

AS Trenčín vytiahol tiež veľkú bombu. Asistentom trénera stále ostáva celá dozorná rada na čele s Rybníčkom, ale do klubu prichádza Ivan Gauád. Ako technický poradca Juraja Ančica a jeho náhradník, keby bolo treba. Z Gorniku Zabrze prišiel do zálohy Srb Bainovič, reči o odchode Erika Jendrišeka do Mikuláša sa nenaplnili a Trenčín sa v troch zápasoch základnej časti pokúsi o zázrak, dostať sa do TOP 6.

Prievan v Pohroní a iné ramblingy

Pohronie bude aspoň v prvých zápasoch viesť duo Bittengl – Adler a v klube bol znova prievan, ako keď v lietadle za jazdy letušky pootvárajú dvere. Odišiel srdciar Mazan, ale aj brankár Hrdlička, Lásik, Čmovš alebo Rafael. Opačným smerom putoval Patrik Le Giang a nepochopiteľne aj Jaroslav Mihálik. K nim aj obranca Čoralič, Sanneh, Ožvold, Kapor. Nie vyprážaný so šalátom, ale Kanaďan. Na úrade práce v Žiari nad Hronom sa môžu aj zblázniť, kým to všetko prihlásia na odvody. 

  • So Sereďou sa rozlúčil Ľubomír Michalík, znova sa vracia do Galanty
  • Zo Senice tam však prichádza Martin Košťál
  • Bitku o Andreja Kadleca vyhral MTK Budapešť
  • Moravce udržali Kyziridisa
  • Po dohode s Michalovcami a LIDLom prichádza z gréckeho týždňa Neofytidis
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera