Piatok, 23. február 2024

Oh, Schick! Čech strelil Škótom gól turnaja z polovice ihriska a komentátori sa išli zblázniť

SITA/AP Photo/Petr David Josek, Pool

Českí futbaloví reprezentanti v Glasgowe zvládli svoj prvý zápas na turnaji EURO 2020. Zaskočili domácich Škótov a získali dôležité tri body v náročnej skupine s Anglickom a Chorvátskom po víťazstve 2:0. V prvom aj druhom polčase sa presadil Patrick Schick.

Hlavička a parádička

Vo svojom prvom zápase na majstrovstvách sa blysol český útočník nemeckého Leverkusenu. V prvom polčase ukážkovo predskočil škótskeho obrancu a hlavičku parádne usmernil do pravého dolného rohu Marshallovej bránky.

Jeho druhý gól krátko po začiatku druhého polčasu sa stal okamžite hitom internetu. Ešte počas zápasu sa zdieľal napríklad turecký komentátor. Ten sa opustil priam tradične pri podobne unikátnych príležitostiach.

Patrick schickovne využil nadmerné vybehnutie brankára domácich. Takmer z polovice ihriska krásnou strelou trafil tak, že šprintujúci gólman nestihol zabrániť katastrofe pre svojich. Dostal zahanbujúci gól a ešte sa aj zamotal do siete.

Je to skvelé, na tento zápas som sa ako všetci veľmi tešil, bola to dlhá doba. Bol to ťažký duel a stál nás veľa síl. Je super, že sme ho zvládli s nulou vzadu. Je to krásne víťazstvo. Tento zápas som si už niekoľkokrát prehrával v hlave. Ten druhý gól je čerešnička. Bola tam odrazená lopta, periférne som sa pozrel, videl som, že brankár je vysoko, tak som to tam praskol,” opísal v pozápasovom rozhovore pre ČT Sport strelec oboch gólov.

Gól Patrika Schicka bude patriť na turnaji EURO 2020 k nezabudnuteľným a v histórii českého futbalu sa zaradí k parádnym kúskom Karla Poborského z EURO 1996, či Antonína Panenku z ME 1976.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera