Pondelok, 20. máj 2024

Spríjemnite Vianoce deťom na onkológii a vydražte si zaujímavý futbalový suvenír

Ján Janočko Ján Janočko 01.12.2021
Foto: Štefan Pavlík

Nebránime sa pomoci. Hoci aj takej, pri ktorej dáme svetu vedieť o zaujímavej dražbe. Toto je presne ten prípad.

Dražba dresov na dobrú vec

So zaujímavým nápadom prišiel Štefan Pavlík, ktorého FB stránku Dražba dresov na dobročinné účely, či jej verziu na Instagrame ste už možno zaregistrovali.

Ak aj náhodou nie, ľudia stojaci za stránkou a najmä každý, kto prispel, už pomohli viacerým ľuďom, ktorí to potrebovali, napríklad: 

  • Annie, dievčaťu s autizmom, s nákupom špeciálneho kočíka 
  • Jankovi s rakovinou a Katke s vyklbenými bedierkami podstatnými sumami prispeli na operácie a procedúry v zahraničí
  • Detskému domovu v Prešove zakúpili veľkú trampolínu
  • Prešovskej nemocnici, konkrétne oddeleniu pediatrie, zakúpili 170 ks pyžamiek, hojdacie kreslo pre detičky a tiež televízor s pojazdným stojanom
  • Centru pre deti a rodiny svätého Jakuba zo Spišskej Novej Vsi zakúpili špeciálnu odsávačku v hodnote 420 EUR
  • CSS v Prešove zakúpili dva tablety na spojenie sa so svojimi blízkymi v čase pandémie
  • detičkám, dvom súrodencom, zakúpili notebook, ktorý nevyhnutne potrebovali k online vyučovaniu a pod.

„Dôvod vzniku tejto iniciatívy je jasný – okolo mňa existovalo mnoho ľudí, ktorí to majú v živote ťažšie ako ja,“ prezrádza Štefan Pavlík, zakladateľ projektu.

Dve akcie

Aktuálne sú spustené dve akcie. V tej prvej detičky kreslia obrázky s vianočným motívom pre dôchodcov v DSS. V tej druhej už môžete pomôcť aj vy. „Kontaktovali sme oddelenie detskej onkológie v Košiciach. Detičky, ktoré sa liečia z rakoviny už aktuálne pracujú na listoch pre Ježiška, ktoré sa dostanú k nám. Prostredníctvom dražieb sa snažíme získať peniažky na nákup darčekov, ktoré si malí pacienti želali v listoch. Za nami sú už tri dražby (dresy Matúša Bera, Ladislava Almásiho a Mareka Rodáka) za ktoré sme získali skoro 1 500 EUR. Pokračujeme už dnes, dražbou dresu Jakuba Kadáka z AS Trenčín a pokračovať budeme dražbou dresu Mareka Hamšíka a kopačiek Juraja Kucku,“ prezradil Pavlík pre náš web. 

Pomohli aj kluby

Ľudia, ktorým sa pomôže, sú vďační za každé euro. Najviac pomáha, keď dražbu spropaguje aj športovec či klub, ktorého dres sa draží. V minulosti tak učinili aj slovenské tímy Spartak Trnava, MŠK Žilina, MFK Ružomberok. Nadchnúť sa podarilo nielen dražiacich, ale napríklad aj jedno slovenské ofenzívne eso. „Chcel by som oceniť prístup Ivana Schranza, ktorý nás nepodporil ,,len” darovaním dresu, ale sám aj na daný úmysel dražby prispel finančným príspevkom a tiež na nasledujúcom zraze reprezentácie získal pre nás ďalšie cenné kúsky do dražby. Medzi najcennejšie kúsky, ktoré sme dražili alebo budeme dražiť určite patrí tenisová raketa olympijskej víťazky Belindy Bencic, dres a kopačky Mareka Hamšíka, dres Pittsburghu Penguins od Radima Zohornu a mnoho ďalších,“ prezrádza detaily spoza opony zakladateľ projektu.

Vďaka podobným akciám si aj slávnejší športovci neraz spomenú na svoje začiatky. Jeden veľký talent pomohol malému, takpovediac, na trase medzi Veľkou Britániou a Slovenskom: „Touto cestou by som rád vyjadril vďaku Martinovi Šviderskému, mladému slovenskému reprezentantovi a hráčovi Manchestru United, ktorý sa nám dokonca ozval sám a daroval nám klubové predmety vo farbách Red Devils. Mohli sme tak motivovať mladý talent z obce Čirč, ktorý to má o niečo ťažšie ako jeho rovesníci. Ako motiváciu do ďalšej futbalovej činnosti sme mu darovali dres, polokošeľu, bundu a šiltovku od Martina.“

Ak by sa to niekomu nepozdávalo, Štefan pripomína, že všetky platby si vedia ľudia overiť cez transparentný účet. Ten ponúka prehľad toku peňazí a zároveň je garanciou toho, že prostriedky budú použité na ten správny účel. Suveníry sú zasielané po pripísaní financií na konto a o hodnovernosti celého procesu svedčí aj ďalší fakt: „Častokrát sa do dražieb opakovane zapájajú tie isté osoby, čiže už medzi nami panuje vzájomná dôvera v niektorých prípadoch si dovolím povedať, že až priateľstvá.“

Zapojte sa

Šancu zapojiť sa máte aj vy. Stačí si vybrať jeden zo zaujímavých suvenírov a na Facebooku prihodiť. Možno sa aj vám hodí originálny vianočný darček, ktorým potešíte dvakrát – najmä tých, ktorí nemali toľko šťastia.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera