Utorok, 16. apríl 2024

Už žiadny gól na ihrisku súpera za dva platiť nebude. UEFA po rokoch zrušila staré pravidlo

TASR TASR 24.06.2021
SITA/Andrew Couldridge/Pool via AP

Európska futbalová únia (UEFA) po 56 rokoch zrušila pravidlo o vyššej váhe gólu dosiahnutého na ihrisku súpera. O víťazovi dvojzápasu tak v prípade vyrovnaného skóre bude už od novej sezóny rozhodovať iba predĺženie, prípadne jedenástkový rozstrel.

Koniec prežitku

UEFA vyhovela dlhoročnému volaniu po zrušení pravidla, ktoré vychádzalo predovšetkým zo strany trénero

Pravidlo bolo nefér, najmä v prípade, ak dospel dvojzápas do predĺženia a hosťujúci tím v ňom skóroval. Domáci museli potom dať dva góly. Pravidlo bolo prežitkom a bránilo domácemu mužstvu útočiť, pretože sa obávalo inkasovať a dať súperovi podstatnú výhodu,” povedal podľa AP prezident UEFA Aleksander Čeferin.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera