Pondelok, 27. november 2023

Akty X: Montreal Canadiens, najväčšie trápenie novej sezóny NHL

Jakub Halák Jakub Halák 23.10.2021
Foto: SITA/Graham Hughes/AP

Mulder: „Scullyová počula si, že tím, ktorý bol minulý rok vo finále, teraz hrá ničotné nič?

Scullyová: „Mulder, počula, ale Kanada je mimo našu jurisdikciu.“

Mulder: „Áno, ale Buffalo je predsa v USA a nie je možné, aby jeden hrozný klub začal tak dobre a druhý ovenčený úspechom z minulej sezóny začal tak zle.“

Scullyová: „Neviem, či nám schváli asistent riaditeľa Skinner výdavky na takýto druh vyšetrovania.“

Mulder: „Vidíš a práve Skinner má vynikajúci štart do sezóny. Náhoda? Vláda sa to snaží ututlať. Musíme zistiť, čo sa reálne stalo s Habs. Pravda je tam vonku.“

Opory out

Už po veľmi úspešnej sezóne sa začalo šepkať o zranení Shea Webbera. Dlhoročný kapitán najúspešnejšieho klubu v Severnej Amerike dohral minimálne na aktuálnu sezónu a zrejme aj kariéru. Začať sezónu bez kapitána nie je ideálne, ale nič z čoho by sa strieľalo.

Pred sezónou však najväčšia opora Habs, gólman Carey Price, vypovedala službu. Brankár sa prihlásil do NHLPA player assistance programu kvôli psychickým problémom. Pre sezónu a súčasný tím je tak momentálne nedostupný. Jednotkou sa tak zrazu stal Jake Allen, ktorý síce odchytal minulý rok 29 zápasov, ale v mega úspešnom play-off si ani neškrtol. Montreal si ešte stiahol Samuela Montembeaulta, ktorý predtým odchytal 25 zápasov za Floridu v priebehu posledných dvoch rokov.

Ďalším, ktorý do sezóny zatiaľ nezasiahol, je Joel Edmundson. Obranca si „vybral“ osobné voľno z dôvodu ťažkej choroby v rodine. Jeho otec umiera na rakovinu.

Takže dvaja stabilní členovia obrany a jednotka v bráne sú out. Človek by si myslel, že obrana bude vo väčších troskách ako kariéra Raffiho Torresa, ale je tu niekto, ktorý je na tom horšie. Útok.

Kde je útok?

Montreal odohral päť zápasov a dal štyri góly. Nulá celá nula osem gólu na zápas je najhorší počin v lige široko-ďaleko. Predposledný Dallas má priemer na zápas o skoro jeden celý gól viac. Presilovky tretie najhoršie a to len preto, lebo Vegas a Boston majú o dva respektíve tri zápasy menej. Skoro 29 striel na zápas je trošku podpriemerné číslo, ale stále nie úplne dno.

Čo sa týka striel na bránu, ktoré sú proti nim vyslané, tak sú dokonca 12. najlepší. Jednoznačne môžeme povedať, že obrana pracuje, ale útok snahu brzdí. Montreal jednoducho netriafa do bránky správne.

Jediný, kto dal viac ako jeden gól je Jonathan Drouin. Zrejme jediná persóna, ktorá znesie prísnejšie merítka v ofenzívnych štatistikách. Connor McDavid má po piatich zápasoch viac bodov, ako všetci hráči Canadiens dohromady.

Hlboko pod priemerom je momentálne Tyler Toffoli s jedným úbohým gólom. Pritom v minulej sezóne by dal gól aj keby slopal celý predĺžený víkend s kysuckými drotármi priamo na námestí v Čadci. Ešte horšie je však na tom mladá puška Cole Caufield, ktorý nemá nič. Nič a nič. Pritom to je hráč s viac ako porovnateľnými mládežníckymi štatistikami ako Patrick Kane.

Diery po Tatarovi a Kotkaniemim sú zrejme príliš veľké a začínam mať pochybnosti, či ich Dvorak a Hoffman dokážu zaceliť.   

Carolina Šikanes

Tatar údajne odišiel pre nezhody s Toffolim (to je ale naozaj skôr internetová šepkanica). Kotkaniemiho v záchvate postychtivosti stiahla Carolina. Montreal sa hral s ohňom pri offer sheete Sebastiana Aha a dopadlo to pre nich najhoršie ako mohlo. Oba tímy si to už túto sezónu raz rozdali a Kotkaniemi svoj bývalý tím ocenil na 1+0.

Čo je horšie Hurricanes v šikane nekončia a trollujú Habs ďalej. Napríklad pomocou špeciálneho webu, kde Aho v drese Hurricanes hovoril “Yes”.

Medzitým ho stihol ktosi hacknúť, možno ten istý, čo Ficovu eHranicu.

Highlighty súčasnej sezóny

Podarilo sa mi zosumarizovať všetky highlighty súčasnej sezóny Canadiens.

Nemáte začo.

Verdikt: Takýmto tempom nebude play-off ani náhodou. Stále to môže byť normálna sezóna, ale chce to zlepšenie, lebo to už začína byť hanba.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera