Piatok, 17. máj 2024

Bingo MS v hokeji: Slovensko – Kazachstan. Škaredé góly, vydreté body a hlúpe fauly

Foto: SITA/AP Photo/Martin Meissner

Piaty zápas Slovensko muselo vyhrať. Piaty zápas Slovensko aj vyhralo. Všetko dôležité ste si už prečítali, dnes to bude rýchle. Večer hráme proti Talianom.

Slovensko – Kazachstan 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Tak, ako doteraz boli druhé tretiny nočnými morami (štyrikrát v nich naši reprezentanti dostali dva góly), proti Kazachstanu neobľúbená peróda priniesla dôležité víťazstvo. Stačilo vylúčiť jedného Kazacha.

Naozaj, náš súper mal v zápase len jedno, jediné vylúčenie. Tesne pred polovicou zápasu Akolzin zbúral Minárika a VRR (hokejový VAR) nadelil ďalšiu päťminútovku. Na rozdiel od minulého zápasu túto Slováci využili. Dvakrát.

Hlúpe fauly

V tom čase ale Kazachovia vyhrávali 2:1. To preto, lebo v prvej tretine dvakrát netakticky fauloval Kristián Pospíšil. Súťaž o Putovnú cenu Braňa Jánoša tak má pre tento rok jasného víťaza. Komentátori pri prvom vylúčení avizovali, že súperi majú ešte horšie presilovky ako naši a že my to v oslabení vieme, no dosiahli opak. Nezdá sa to, niekedy ale majú zázračnú schopnosť privolať neželané.

Namiesto pohodičky po dobrom úvode, keď Ramsayovci na súpera vybehli, bolo v prvej prestávke v kabíne určite napätie. Feherváry potom v spomínanej presilovke využil hokejku brániaceho Kazacha, keď o ňu obtrel bombu tak, že brankár chňapol do prázdna. Liška zasunul blafáčil za betón a vyhrávali sme. Hneď po návrate Akolzina ušiel všetkým Juraj Slafkovský a keď ho poslali na kolená, dostal možnosť zahviezdiť z trestného strieľania.

Ako už vieme, zahviezdil.

Škaredé góly a vydreté body

Škaredé góly sme síce pred zápasom dať chceli, nakoniec si ich ale slovenskí hokejisti pošetrili na horšie časy. Zídu sa celkom určite. Body zo zápasu so súperom, ktorý Slovensko kedysi dávno nepustil na olympiádu v Nagane, boli poriadne vydreté. Dobre, že tak. Na majstrovstvách sveta sa hrá na výsledok, ten bol kľúčový.

Treba veriť, že dnes večer to proti Talianom pôjde ľahšie. Nemci ich vyklepali takmer desiatimi gólmi v piatok popoludní, naozaj nedosahujú úroveň slovenských hráčov. Lenže všetci dobre vieme, ako ťažko sa hrá, keď sa vyhrať musí.

Hodnotenie TakUrčitee

Juraj Slafkovský hral tohto roku na olympiáde 7 zápasov a zapísal sedem kanadských bodov. V Helsinkách má päť po piatich dueloch. Tínedžer je znova ťahúňom, sebavedomie z neho srší na ľade aj v mixzóne pred novinármi. Dobre tak.

Americký The Athletic uverejnil výborný text o tom, ako sa Craig Ramsay a slovenský hokej našli v pravý čas. Mali by ho preložiť do slovenčiny, aby si ho prečítalo čo najviac dvojtýždňových internetových fanúšikov. Vrele odporúčam.

  • Výsledok: Dostatočný
  • Kvalita zápasu: Slabšia
  • Palec hore: Juraj Slafkovský (hej, znova)
  • Palec dole: Kristián Pospíšil
  • Otázka do ďalšieho priebehu: Kto bude chytať proti Dánom?
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera