Pondelok, 20. máj 2024

Keith, Voráček, Ekman-Larsson, balia sa aj veľké mená. Výmeny v NHL neušetrili ani legendy

Jakub Halák Jakub Halák 29.07.2021
SITA/AP Photo/Mark Humphrey

Už po sezóne sa začali prvé špekulácie a ťahy obalené rúškom tajomstva. Niekto je aktívny, niekto mlčí. Päť tímov bolo výrazne aktívnych na prestupovom poli, preto zhodnotím ich pôsobenie.

Tu je krátky sumár toho, čo sa stalo ešte pred otvorením trhu s voľnými hráčmi.

Chicago Blackhawks

 1. Duncan Keith do Edmontonu Oilers – Duncan povedal už po sezóne, že by bol rád bližšie k domovu. Rodák z Winnipegu nakoniec zamieril do Edmontonu spoločne s útočníkom Timom Soderlundom. Opačným smerom išli obranca Caleb Jones a draft 2022.
 2. Jones za Boqvista – Potom Chicago získalo z Columbusu Setha Jonesa (áno, Calebovho brata) za osmičku draftu 2018, Adam Boqkvista.
 3. Príchod zlatého rytiera – Mikael Hakkarainen z Fínska odišiel do Vegas za súčasného držiteľa Vezina Trophy Marca André-Fleuryho. Meniť najlepšieho brankára sa naposledy odvážili Capitals v roku 1997. Jima Careyho. v Buffale v roku 2001. Dominika Hašeka.
 4. Tyler Johnson – Tampa zredukovala platový strop odchodom Tylera Johnsona, Chicago obetovalo zmluvu Brenta Seabrooka a druhé kolo draftu 2023.

Chicago sa zbavilo staršieho obrancu, dvoch budúcich draftov, jednej mladej pušky a vysokej zmluvy. Na oplátku získalo kouča pre Lankinena, dvoch bratov do obrany (jedného preplatili) a skúseného útočníka. Že by to bol návrat k dynastii, by bolo odvážne tvrdenie. Pocity sú zmiešané.

Philadelphia Flyers

 1. Výmena troch klubov – Nashville získal Phillippa Myersa a Codyho Glassa, poslal preč Ryana Ellisa. Vegas získali Nolana Patricka a poslali preč Codyho Glassa. Flyers získali Ryana Ellisa a poslali preč Nolana Patricka a Phillipa Myersa. Milostný trojuholník je kompletný.
 2. Elitný obranca out – Shayne Gostisbehere vymenený do Arizony za druhé kolo, siedme kolo draftu 2022 a budúce vyrovnanie.
 3. Elitný obranca in – Prišiel tiež Rasmus Ristolainen zo Sabres. Opačným smerom putuje Robert Hagg, prvé kolo draftu 2021 (Isak Rosen) a druhé kolo draftu 2023.
 4. VRČK – A potom sa Philadelphia zbavila Jakub Voráčka, ktorého poslala do Columbusu. Cam Atkinson bol v tomto prípade odplatou. Pre Voráčka návrat ku koreňom v lige.

Flyers pustili pomerne zaujímavé mená. Gostisbehere bude nahradený Ristolainenom. Ellis bude znamenať viac ako Patrick. Atkinson nenahradí Voráčka (i keď Gritty je rád, lebo bude mať prácu). Hagg a Rosen budú chýbať. Philadelphia stratila viac ako získala.

Florida Panthers

 1. Reinhart – Sam Reinhart opustil Buffalo a zamieril na Floridu. Ako kompenzáciu dostali Sabres prvé kolo draftu 2022 a brankára Devona Leviho.
 2. Stralman – Posledné roky s poklesom formy hrajúci Anton Stralman odišiel tiež. Do Arizony išiel za draft v siedmom kole 2023.

Florida urobila dva dobré trejdy. Už len podpísať Reinharta. Pri brankárskom tandeme Panthers by Levi zrejme nechytal.

Arizona Coyotes

 1. Hill za českú brankársku školu. – Adin Hill opustil Arizonu, San José na oplátku poskytlo Josefa Kořenářa a druhé kolo draftu 2022.
 2. Ladd  – Andrew Ladd hľadajúc nový domov prišiel ku Coyotes za druhé kolo draftu 2021 a podmienené voľby v druhom kole 2022 a treťom kole 2023.
 3. Ekman-Larsson – Elitný obranca a kapitán (bývalý) spolu Garlandom odišli do Vancouveru. Z Britskej Kolumbie pricestovali Ericsson, Beagle, Roussel a deviatka tohtoročného draftu (čiže v prvom kole nakoniec vyberala aj Arizona), ktorá sa zhmotnila do Dylana Guenthera.

Gostisbehere bola dobrá výmena. Výmena Ekmana-Larssona je otázna, cena za Garlanda bude vysoká, ak Guenther nenaplní očakávania. Hill vs. Kořenář je skôr plus ako mínus. Ladd je na vystuženie cap hitu. Je tu ešte Stralman, ktorý bude skôr sklamaním. Treba dobre podpisovať, inak nebude playoff.

Winnipeg Jets

 1. Dillon – Z Washingtonu priletel na sever Brenden Dillon. Obeťou boli dva drafty: druhé kolo 2022 a 2023.  Super správa pre Feherváryho, tento rok by mal dostať plnú šancu.
 2. Schmidt – Za draft v treťom kole 2022 z Vancouveru, to je výmena, ktorú tiež Jets realizovali.

Dillon a Schmidt prišli s cieľom vystužiť obranu Winnipegu. Cena je trošku vysoká a Schmidt nemal najlepšiu sezónu. Navyše v čase trejdu mali podpísaných iba 7 útočníkov. Riskantný krok.

P.S.: „Leto“ Detroitu bude zrejme na samostatný článok, keďže im stále chýba 14 miliónov na minimal cap hit.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera