Piatok, 24. máj 2024

Najbližší šampionát otvorí Slovensko proti ťažkému súperovi v piatok trinásteho. IIHF zverejnila program MS 2022

SITA/AP Photo/Oksana Dzadan

Presne 269 dní pred prvým buly majstrovstiev sveta 2022 zverejnila IIHF na svojom webe program zápasov základných skupín. Slovensko celý turnaj otvorí v prvý hrací deň zápasom proti Rusku, ktoré dnes figuruje pod olympijskou značkou ROC.

Začíname so silnými

Slovensko na MS 2021 pod vedením Craiga Ramsayho v Lotyšskej Rige po ôsmich rokoch postúpilo do štvrťfinále. V ňom prehrali naši reprezentanti s USA 1:6, so ziskom 12 bodov po výhrach nad Bieloruskom, Veľkou Britániou a Dánskom porazili Rusov a prehrali so Švédmi, Čechmi a Švajčiarmi.

Na MS 2022, ktoré sa uskutočnia vo Fínsku v Hartwall Aréne Helsinkách a Tampere Aréne v meste Tampere, budú súpermi Slovákov tri reprezentácie zo skupiny v Rige a štyri nové. Rusko, Švajčiarsko a Dánsko vyzveme po roku znova, Nemecko, Kanadu, Kazachstan a Taliansko budú na budúci rok noví súperi.

Aj poradie zápasov bude iné – tentokrát bude výber najlepších Slovákov začínať zápasmi proti najlepším v helsinskej skupine A. Najprv proti Rusom, o deň neskôr proti Nemcom, po dni voľna nastúpia proti obhajcom titulu z Kanady a štvrtým súperom v poradí budú Švajčiari.

Až na záver skupinovej fázy budú čakať papierovo ľahší súperi, Kazachstan, Taliansko a v posledný deň základných skupín Dáni.

Ani raz predpoludním

Slovensko otvorí celý turnaj popoludňajším zápasom v piatok 13. mája. Vo Fínsku nečaká na našich ani jeden zápas v nepopulárnom predpoludňajšom čase, kedy si počas víkendov musia hokejisti nastaviť skoršie budíky.

Štyrikrát budú Slováci hrať v hlavnom večernom vysielacom čase, trikrát nastúpia popoludní.

Kompletný program Slovenska na MS 2022 podľa rozpisu IIHF je tu:

Program Slovenska na MS 2022

Piatok, 13. mája 2022 – Rusko – Slovensko (15:20)

Sobota, 14. mája 2022 – Slovensko – Nemecko (19:20)

Pondelok, 16. mája 2022 – Slovensko – Kanada (15:20)

Streda, 18. mája 2022 – Švajčiarsko – Slovensko (19:20)

Piatok, 20. mája 2022 – Kazachstan – Slovensko (19:20)

Sobota, 21. mája 2022 – Taliansko – Slovensko (19:20)

Utorok, 24. mája 2022 – Slovensko – Dánsko (15:20)

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera