Streda, 24. júl 2024

Ovi, McD, Leon a čisto európski brankári. Kto sú kandidáti na trofeje v NHL po prvej tretine sezóny?

Jakub Halák Jakub Halák 11.12.2021
FOTO TASR/AP

Prvá tretina sezóny je takmer za nami, prvé prekvapenia máme na ľade svete a pomaly sa začínajú kryštalizovať prví adepti na zisk individuálnych aj tímových trofejí.

Podľa nás títo:

Maurice Richard Trophy

Klobúk dole pred Ovechkinom vo veku 36 (aj keď evidentne iba na papieri), že sa drží a vyučuje omladinu v zručnosti strieľania gólov. Ave Ovi! Táto sezóna však bude patriť inému fešákovi. Volá sa Leon a nie je ani filmový Jean Reno, ani automobil Seat.

Draisaitl má stále reálnu šancu dosiahnuť 50 in 50. Doteraz 23 gólov v 25-tich zápasoch hovorí o veľkej forme. Okrem Ovechkina môže byť pre Draisaitla problém aj Matthews. Pred sezónov by som tipoval aj Pastrňáka, ale ten formu ešte dolaďuje.

Art Ross Trophy

Momentálne je kanadské bodovanie vyrovnané medzi dvomi najväčšími favoritmi. Bratia v zbroji Oilers Leon Draisaitl a Connor McDavid majú zhodne po 45 bodov. Vyzerá to na dve sezóny niekde na úrovni 150 bodov. O dva body zaostáva Ovechkin. Nasleduje priepasť.

Je jasné, že o kanadské bodovanie sa pobijú v Edmontone. Tentokrát vyhrá McDavid.  

James Norris Trophy

Budú to rovnaké preteky o troch koňoch. Prvý je hviezdou už dlhší čas, švedská kobyla, čo od mala používala hokejky iba z Ikea. V skratke Victor Hedman.

Ďalej iba rebierkami a hamburgermi kŕmený plnokrvník s líščím ohonom Adam Fox. Posledný na zozname je lipican z Calgary, kojený javorovým sirupom, Cale Makar.

Špeciálnu sezónu môže mať pred sebou najmä tretí menovaný. Dal už dvanásť gólov. Pri tomto tempe by nastrieľal vyše 40 gólov v sezóne. 40-gólovú sezónu mali za 100 rokov ligy presne dvaja obrancovia. Aj tridsať gólov je úspech, za posledných 30 rokov sa to podarilo presne dvom ľudom a ich mená sú o to prekvapivejšie – Kevin Hatcher a Mike Green.

Preto Makar získa trofej Jamesa Norrisa.

Hart Trophy

Všetci traja vyššie menovaní víťazi trofejí budú vo finále o najužitočnejšieho hráča ligy. Súboj bude naoko tesný. Vyhrá však opäť Connor.

Lebo Connor je Connor.

Calder Trophy

Podľa nášho názoru, opäť záležitosť troch ľudí. Najviac sa nám páčia, i keď nehrajú za kluby, ktorým by sme fandili, títo nováčikovia. Moritz Seider, mladík z Nemecka, dúfajme, že budúcnosť Detroitu. Jeho spoluhráč z útoku Lucas Raymond. A samozrejme autor zatiaľ najkrajšej asistencie sezóny (možno aj dekády), Trevor Zegras.

Môže to byť hociktorý z nich a ja si subjektívne vyberám Raymonda.

Vezina Trophy

V tomto odstavci sa budeme rozprávať iba o európskych brankároch. Prvý ruský zástupca je Andrei Vasilevsky. Opora Tampy nezostáva svojej povesti nič dlžná ani túto sezónu. Druhý ruský pán na holenie je Igor Shesterkin. V Rangers je jasnou jednotkou, čo potvrdzuje veľmi dobrými výkonmi. Na záver jeden Dán. Frederik Andersen v Caroline zrejme našiel správne fungujúcu organizáciu. Odmeňuje sa vynikajúcimi výkonmi.

Jack Adams Trophy

Darryl Suter. Calgary je najpríjemnejším prekvapením základnej časti. Hrá veľmi dobrý defenzívny hokej, ktorý je vysoko efektívny. Ako sa hovorí útok vyhráva zápasy, defenzíva trofeje. Jaj a to všetko bez kapitána, ktorého Flames zrejme tento rok mať ani nebudú.

Tiež vysoko bude Dallas Eaking z Anaheimu.

Presidents Trophy

Vážni kandidáti sú Minnesota, Washington, Florida a Carolina. Ja som však staromódny a hovorím Tampa Bay. Lebo sa im počas sezóny vráti Kucherov a tentoraz by ju mohol aj dohrať.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera