Pondelok, 22. apríl 2024

Panther, Ranger, Žralok či Červené krídlo. To sú piliere obrany, ktoré sypú body

Jakub Halák Jakub Halák 30.11.2021
FOTO: SITA/AP Photo/Jeffrey T. Barnes

Obrancovia sa v hokeji celkom intenzívne zapájajú do útočenia. Niektorým to v NHL aktuálne ide lepšie než ostatným a takí sú v dnešnom zozname.  

Aaron Ekblad (Florida Panthers)

Floridský pilier sa minulú sezónu veľmi nepríjemne zranil a jej koniec vynechal. Bola nutná operácia. Aaron sa však vrátil a v tomto ročníku hrá v drese Panthers prím. 21 zápasov a 17 bodov. Vyzerá to na jeho najlepšiu sezónu, čo sa týka bodovej produkcie.

Nehovoriac o tom, že sa darí aj tímu a v kolónke plus/mínus mu svieti číslo +16. Lepšie je na tom iba Nick Jensen.

Cale Makar (Colorado Avalanche)

Že Cale Makar bude bodovať, bolo pred sezónou absolútne jasné. Napriek tomu, že už stihol vynechať dva zápasy, tak boduje enormne. Minulú sezónu mal bod na zápas a dal 8 gólov. Teraz dal 9 gólov v šestnástich zápasoch. Ak udrží súčasný trend bodovej produkcie, budeme hovoriť o 45-gólovej a 100-bodovej sezóne.

Ten chalan má 23 rokov. On je Connor McDavid medzi obrancami.

Adam Fox (NY Rangers)

Ďalší pán na holenie s viac ako bodom na zápas. Momentálne vedie bodovanie obrancov celej NHL. Stále ešte držiteľ James Norris Trophy. Keď si predstavím, že ho vytiahli z tretieho kola Calgary Flames a potom ho vymenili do Caroliny, ktorá ho potom poslala za dva drafty do Rangers….

Mám pocit, že Fox a Makar budú dlho súperiť o to, kto bude lepší. Takáto konkurencia je vždy vítaná.

Erik Karlsson (San Jose Sharks)

Erik, syn Karlov, zrejme konečne našiel v novom domove bodovaciu pohodu. Či za to môže zdravie alebo fakt, že Evander Kane nechodí do šatne, je otázne. Faktom však zostáva, že konečne začína tých 11,5 milióna ročne, čo mu chodí na účet vyvažovať bodovou produkciou. Jedenásť bodov v štrnástich zápasoch.

Držíme mu palce, nech je zdravý a produktívny. Liga by bola bez jeho kúziel smutnejším miestom.

Zach Werenski (Columbus Blue Jackets)

Columbus sa momentálne drží v poli postupového charakteru. A to je, povedzme si, mierne prekvapenie. Tiež to dokázali bez Patricka Laineho v polovici zápasov. Obranu tohto prekvapenia riadi Zach Werenski. Ku slušnej bodovej produkcii pridáva každý zápas odohraných cez 26 minút. Viac majú iba Brent Burns a Thomas Chabot.

Werenski má 24 rokov a Blue Jackets v ňom majú spoľahlivosť a budúcnosť.

Moritz Seider (Detroit Red Wings)

Nemecký obranca zažíva veľmi dobrý vstup do ligy. Ako nováčik už dokázal získať 12 bodov. Pri jeho drafte som trochu zdvíhal obočie. Byť obrancom je v Detroite strašne náročné. Nejedna legenda hrala v tomto klube a hráči bývajú po veľkým tlakom. Moritz prechod zatiaľ zvláda s gráciou a Red Wings by mohli mať opäť obrancu, ktorý dokáže tím ťahať dlhé roky.

Yzerman má všetko pevne v rukách a Detroit bude znova silný.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera