Piatok, 24. máj 2024

Polonahý víťaz Stanleyho pohára na tlačovke pil pivo a vulgárne sa vyjadroval

AP Photo/Phelan Ebenhack

Ruský hokejový útočník Nikita Kučerov sa stal s 32 kanadskými bodmi najproduktívnejším hráčom play off NHL 2021. Podobne sa mu darilo aj pred rokom, v play off minulej sezóny.

Od roku 1992 je prvý hráč, ktorý triumfoval v produktivite vyraďovacích bojov v dvoch po sebe idúcich sezónach. Pred ním dosiahol rovnaký úspech Mario Lemieux z Pittsburghu Penguins, ktorému sa to podarilo v rokoch 1991 a 1992.

Vyhrali doma

Lightning skoro oslavovali už začiatkom týždňa, ale Montreal v predĺžení urval aspoň jedno víťazstvo. Hala Canadiens poňala iba 3,5 tisíca fanúšikov kvôli opatreniam. Na sociálnych sieťach sa objavili vtipy, ktoré poukazovali na to, že prehra Tampe vôbec nevadila, pretože chceli oslavovať doma pred vypredanou arénou (18 tisíc ľudí).

Je pravda, že do Montrealu sme už naozaj nechceli. Len sa pozrite na ich fanúšikov,“ rypol si do kanadských priaznivcov ruský útočník Nikita Kučerov. „Oslavovali, ako keby vyhrali Stanley Cup. Robíte si srandu? Vážne si robíte srandu? Pre nich play off skončili už v minulej sérii!,“ nechal sa počuť na pamätnej tlačovke po zisku pohára.  

Oslavná tlačovka

Rus po finále prišiel na tlačovú konferenciu bez trička s pivom v ruke a bujarej nálade. Jeho odpovede plné emócii neskrývali vulgarizmy.

Kučerov kritizoval, že jeho krajan Andrej Vasilevský nedostal ocenenie pre najlepšieho brankára základnej časti NHL. Ihneď po výhre ho však vyhlásili najužitočnejším hráčom vyraďovacej časti. Vezina trofej získal Marc – André Fleury.

Celú dobu hovorím Vasimu, že je najlepší z nás všetkých. Nechápem, ako mohli dať tú cenu za základnú časť nejakému chlapíkovi z Vegas, nech sa volá ako chce. Rovnako aj vlani dali tú cenu niekomu inému. Hrozná blbosť,“ vadilo ruskému útočníkovi.

Nastúpil až do play off

Spoluhráč Erika Černáka neodohral v základnej časti 2020/2021 ani jeden zápas a do hry nastúpil až vo vyraďovacích bojoch. V nich patril, rovnako ako v roku 2020, k najvýraznejším lídrom “bleskov.”

V 22 zápasoch dosiahol bilanciu 8 gólov a 24 asistencií a na čele produktivity mal pred druhým Braydenom Pointom 9-bodový náskok. Úspešné ťaženie Lightning za obhajobou sa premietlo aj do kanadského bodovania play off, keď sa na prvých piatich priečkach umiestnili práve hráči Tampy Bay.    

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera