Štvrtok, 23. máj 2024

Prečo najkrajšie góly v NHL dostávajú vždy NY Rangers?

Jakub Halák Jakub Halák 09.11.2021
Foto: SITA/Jeff McIntosh/The Canadian Press via AP

Napriek tomu, že mužstvo z Manhattanu má celkom dobrý vstup do sezóny, je tu jedna maličkosť, čo to kazí. A síce ich oponenti im strieľajú góly, aké by ich fanúšikovia chceli vidieť od Kakka alebo Lafreniéra.

Zhrnul som hrôzu posledných dní a pridal jeden český bonus.

Matthew Tkachuk

Siedmeho novembra Rangers prehrávali 5:0 s Calgary Flames. Zostávalo viac ako päť minút do konca tretej tretiny a „jazdci“ chceli len dohrať. Potom sa nahodený puk dostáva ku Gaudreauovi, ten ho prihrá Matthewovi Tkachukovi a potom sa stalo toto:

V obrane boli na ľade Patrick Nemeth, Jarred Tinordi a chytal Igor Shesterkin. Situácia vznikla nasledovne, Nemeth nestihol dokorčuľovať Gaudreaua a Tinordi nestihol Tkachuka. Shesterkin bol už jednoduchou prekážkou. Tkachuk však preukázal neskutočnú pohotovosť a um.

Connor McDavid

OK, to s Tkachukom je náhoda. Lenže deň predtým Rangers vyhrávali pred 5:4 tri minúty do konca tretej tretiny proti Edmontonu. Proti tomu Edmontonu, kde hrá momentálne najväčší poklad hokejového sveta. Pre ilustráciu mu dajme meno McDavid. Connor McDavid.

Tento hráč mieša puk v strednom pásme, počká kým spoluhráči opustia útočnú tretinu. Potom si zoberie puk do stredu, prenikne cez modrú čiaru proti štyrom protihráčom a ukáže im za tri sekundy (áno, 3) ako správne narábať s vysávačom, keď je porozhadzované na koberci lego. Video je k náhľadu tu:

Pre istotu tentokrát bránili tretinu New Yorku Jacob Trouba a opäť Patrick Nemeth. A aby to nebolo vždy len o jednom brankárovi, tak sa v bráne objavil Georgiev. V tomto prípade ťažko viniť niekoho zo zanedbania povinností. Keby sa to stalo iba raz, tak by za to mohol Trouba s Nemethom, lebo pri takomto sóle treba hráča zožrať. Na obranu, Trouba sa puku aspoň trocha dotkol. Ale McDavid urobí takýto čin minimálne raz za sezónu.

Morgan Reilly by vedel napísať poviedku s názvom rýchly štart čísla 97, aj keď si to pamätá skôr zo záznamu.

Tomáš Hertl

Rangers však majú podobnú skúsenosť už z minulosti. Bližšia špecifikácia – rok 2013. Vtedy ich za stavu 7:2 pre San José menej ako sedem minút pred koncom ojekabátil 19-ročný český talent Tomáš Hertl. Vystrihol si tam jednu medzinožku

Pri svätom Mikovi Richterovi našťastie vtedy nechytal kráľ Henrik. Ale len záskok v podobe Martina Byrona. Mimochodom jeho predposledný v kariére.

P.S.: Už chýba len aby Ovechkin prekonal Gretzkyho rekord v MSG.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera