Piatok, 24. máj 2024

Rawenclaws vs Equestria, alebo terénna informácia o prvom zápase po štvrťstoročí, čo sa Prešov kvalifikoval medzi najprestížnejšie kluby v krajine

Mišo Hudák Mišo Hudák 09.09.2021
Foto: Autor

Šialenstvo! Mrazivá atmosféra! Nie nie, robím si srandu. Nasleduje terénna informácia o prvom zápase po asi štvrťstoročí, čo sa ZPA Prešov kvalifikoval naspäť medzi najprestížnejšie kluby v krajine, aby si mohli nepárnokopytníky zabaviť proti svojim prirodzeným a odvekým antagonistom v zvieracej ríši, proti krkavcom.

No tak dobre, nekvalifikovali sa výkonom, ale koho to už len môže zaujímať. Sezóna sľubuje silnú nabúchanú východnú konferenciu, päť klubov neminie na palivo do autobusov skoro žiadne peniaze tento rok!

Košice – Prešov 2:5

V prípade, že sa zaujímate o športový výkon družstiev, ste na nesprávnom mieste. Hodnoteniu bude podliehať všetko ostatné.

Prvý zápas končiaceho leta v Steel aréne. Vstupné 10 eur. Zaujímavý marketingový ťah.

Najrušivejším momentom zápasu bola určite informačná kocka, ktorá kvôli veľmi nevhodnému výberu farieb a nedostatku ich kontrastných kombinácii nebola čitateľná. Košická informačná kocka v súčanosti nemá ani tvar kocky, ani neposkytuje informácie.

Košice pozvoľna prechádzajú covidovými obmedzeniami a ak Vežet chcú hrať pred ľuďmi, mali by do režimu len pre očkovaných prejsť už včera. Rozumiem, že hardkór ultras sa v tom prípade nedostavia, ale na neúčasti 16 ľudí by nemal stáť ekonomický model sebavedomého klubu.

Prestíž Slovenského pohára v ľadovom hokeji bola s realitou konfrontovaná už v deväťdesiatych rokoch minulého storočia a tam aj ostala. Nie je potrebné ani vhodné exhumovať niektoré mŕtvoly.

Ďalšia covidová sezóna, tentoraz dokončená alebo s divákmi, alebo najlepšie s oboma atribútmi naraz, mohla už od konca augusta odpočítavať ligové kolá, dopriať si dostatok času na zotavenie po prípadných pozastaveniach a dosť zápasov odhrať v štandardńych režimoch.

Hokej patrí Východu

Až desať sérií lokálnych rivalít medzi regionálnymi centirami Abova, Šariša, Spiša, Tatier i Zemplína nás čaká počas nasledujúcich mesiacov.

Pripomeniem, že pre plné zastúpenie historických východoslovenských regiónov je potrebné aby do najvyššej sútaže (akýmkoľvek spôsobom) postúpila Rožňava a Užhorod.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera