Pondelok, 22. apríl 2024

Strelecky prebudený Tomáš Tatar je znova “red hot”. Napriek tomu, že nie každý gól znamená výhru Diablov

Jakub Halák Jakub Halák 04.12.2021

Je lockdown a všetky krčmy sú zatvorené. Preto nemôžem viesť krčmové reči a hovoriť zbytočné fakty svojim kamošom pri pive. Napríklad, že Tomáš Tatar hral v kluboch, ktoré získali v rokoch 91-00 až 50 percent Stanley Cupov. Alebo, že po lockout to bolo rovnaké číslo.

Tomáš má v novej sezóne nové pôsobisko a v poslednom čase sa bodovo prebudil. Dokonca je znova celkom gólovo produktívny. Takisto som pri pozeraní výsledkov narazil na jednu vec. Neraz jeho góly mali spoločné to, že v tých zápasoch Devils prehrali. Zlé jazyky upozorňovali, že strieľa tak trochu nepotrebné góly, ktoré neprinášajú body. Pozrime sa, či sú Tatarove góly pre tím skutočne podstatné, alebo nie.

Premiéra v diabolskom drese

Na prvý zásah v novom klube čakal až do zápasu číslo 12. Presadil sa proti New Yorku Islanders, samozrejme doma. Bol to gól presilovkový, puk ho trafil do výstroja po strele od modrej čiary. Upravoval stav na 2:0 pre domácich.

Akcia sa začína v čase 5:23.

Gól do šatne tesne pred druhou sirénou, síce nebol víťazný, ale možno ho považovať za dôležitý. V tretej tretine pridali Devils ešte dva a zápas vyhrali 4:0.

Jeden gól, jedno víťazstvo.

Gól šampiónom

Na trefu číslo dva čakal presne tri zápasy. Presadil sa v 16. zápase sezóny proti Tampe Bay. Obhajca Stanley Cupu v zápase dvakrát viedol, ale Diabli vždy dotiahli a 10 minút pred koncom sa dostali do vedenia. Počas hry bez brankára Tatar dokorčuľoval vyhodenie z útočnej tretiny a pohodlne trafil prázdnu bránku súpera.

Gól opäť dôležitý, jednak zabránil vhadzovaniu v obrannej tretine zrušením zakázaného uvoľnenia, druhak poistil vedenie Devils, ktorí teda opäť vyhrali.

Dva góly, dve víťazstvá.

Mesto country

Stúpajúcu tendenciu gólovej produkcie Tomáš potvrdil pri zápase v Nashville. Tam dokorčuľoval vyhodený puk a prekabátil brankrára Predators. Za stavu 1:4 z pohľadu Devils, 28 sekúnd pred koncom zápasu.

Akcia sa začína v čase 7:25.

Gól nebol pre tím kľúčový, pre nášho útočníka ale celkom určite podstatný.

Tri góly, dve víťazstvá.

Žraločie uhryznutie

Prísun gólov každý druhý zápas povtrdil Tatar aj proti Sharks. Bežala tretia tretina zápasu a bolo to už 0:4 v prospech súpera, keď si priviezol puk do útočnej tretiny, posunul ho za bránku Hischierovi a následne dorazil strelu Pavla Zachu.

Akcia sa začína v čase 5:50.

Gól by sa dal považovať za nepodstatný, pokiaľ by však jeho tímový brat Bratt neskóroval o tri minúty a zápas nezdramatizoval.

Štyri góly, dve víťazstvá, jedna dramatizácia zápasu.

Divochov nezastavíš

Zatiaľ posledný gól v sezóne vsietil už ďalší zápas na ľade Minnesoty. Jeho gólovej forme Američania hovoria „red hot“. Tentokrát sa dostal osamotený po prihrávke do úniku a presnou strelou znižoval na 2:3.

Akcia sa začína v čase 4:42.

Gól padol v druhej tretine a bol určite (tak určitee) podstatný. Devils sa dostali na rozdiel jedného gólu od súpera, s ktorým sa vyhráva tento rok ťažko. Vo výsledku to nepomohlo, ale zápas mal dramatickejší priebeh.

Päť gólov, dve víťazstvá a dve zdramatizovania zápasu.

Verdikt

Tomášove góly neprinášajú zaručene víťazstvá. Iba proti tímom z rovnakej konferencie. Góly, ktoré dáva sú však podstatné pre mužstvo a pre ďalší vývoj zápasu. Pevne verím, že sa v drese Devils iba rozbieha a pridá ďalšiu minimálne 20-gólovú sezónu.