Štvrtok, 23. máj 2024

Tampa, Vegas, Islanders a Montreal. Čo sa to len porobilo so semifinalistami minulého Stanley Cupu?

Jakub Halák Jakub Halák 14.12.2021
Foto: SITA/AP Photo/Jim McIsaac

Pandemická sezóna NHL 2020/21 priniesla zmenu rozdelenia klubov, ktoré umožnilo zaujímavú vec. Jednak v tej sezóne hrali poslední finalisti v jednej divízii. Druhak v tejto sezóne hrajú poslední finalisti v jednej divízii. Bol to zaujímavý pokus, ale rovnako ako prohibícia v USA 30. rokoch, skončiť sa to raz muselo.

Čo však teraz robia štyri tímy s najdlhšou sezónou posledného ročníka? Ako sa im darí? Všetko v poriadku? Či niekto kúpil mačku vo vreci, alebo podpísal hada v tuneli?

Tampa Bay Lightning

Sezónu skončili ako víťazi. Všetkým bolo jasné, že majstrovský káder nebude možné udržať pokope. A tak sa zbavili viacerých zvučných mien ako Johnson, Gourde a Savard. Zato sa tešili zo zdravého Kucherova. Presne tri zápasy. Po nich bol Kuch späť medzi zranenými. Momentálne sa doliečuje a čoskoro by mohol znova nastúpiť. K tomu sa pridali aj zranenia Erika Černáka. Obidve. Vynechal už viac ako desať zápasov a číslo bude narastať. Nehovoriac o Pointovi.

Na druhej strane Tampu držia v postupových vodách staré známe tváre. Prekvapivo zdravý Stamkos, stále zdravý Hedman a brankárske eso Vasilevskyi. Aj preto je Tampa Bay stále na postupových priečkach v divízii, ktorá sa pýši silnými klubmi a Buffalom s Ottawou.

Tampa má jednoducho dobre postavenú a fungujúcu organizáciu, ktorá dokáže ustáť menšie krízy.     

Vegas Golden Knights

Vegas je opäť jeden z klubov, ktorých trápia zranienia. A to ešte vymenili budúcnosť a jedného maróda za iného lazára. Veď za nich už hralo v tejto sezóne 31 rôznych hráčov. A iba šesť z nich dokázalo odohrať celú porciu zápasov. Zhodne po traja obrancovia a útočníci.

Napriek lazaretu sa však Vegas drží na postupových priečkach do playoff. Návraty Paciorettyho a Stonea tímovej morálke a sile pridali. Obaja prinášajú bodové produkcie, ktoré v úvode chýbali. Špeciálne Pacioretty má formu ako lusk.    

New York Islanders

Islanders začali sezónu ako turné na cudzích štadiónoch, kým konečne otvorili novú vlastnú halu. A nešlo im to vôbec dobre. Ešte sa do toho priplietol zákerák COVID. Nielen, že Islanders majú o tri zápasy menej oproti normálnemu rozlosovaniu, ešte sú aj veľmi, veľmi nízko v tabuľke. Až na dne metropolitnej divízie. To je na tím, ktorý pred sezónou mal pohárové ambície poriadna sprcha. Ľadová. Doslova.

Je to problém klasický. Sekundová a minútová ručička idú správne, avšak hodinová hapruje. Je to presne ten útok, ktorý nefunguje ako by mal. Špeciálne Parise, Palmieri a Bailey sa viac-menej hľadajú. Aj preto je ten útok druhý najhorší v lige. Tím to mal byť skúsený, ale je vždy ťažké určiť kedy začnú veteráni dosluhovať. V tomto prípade to vyzerá, že sa to deje v priamom prenose a sezóna s úspechom Islanders je ohrozená.

Špeciálny prípad je Zdeno Chára, ktorý sa rozhodol opustiť ligu s opaskom majstra MMA.  

Montreal Canadiens

Najväčší omyl tejto sezóny je však strmý pád Canadiens až na samé dno ligy. Minulú sezónu finalista Stanley Cupu, tento rok finalista boja o posledné miesto. S Arizonou, ktorá od nového roka nemusí mať arénu. To je dostatočná hanba pre taký slávny klub.

Je veľmi zaujímavé ako krádež Kotkaniemiho, multi-miliónová zmluva pre Suzukiho, zdravotné problémy Webera a závislosť od stimulančných látok Pricea dokážu urobiť v priebehu pár mesiacov z manažéra, ktorý bol 4. v hlasovaní o GM roka, nezamestnaného človeka.

Neviem, čo by musel Montreal urobiť, aby dokázali sezónu zachrániť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera