Piatok, 24. máj 2024

Torontskú dominantu osvietili vo farbách Montrealu Canadiens, vyvolalo to roztržky v domácnostiach

Michal Bruner Michal Bruner 09.06.2021
FOTO: TASR/AP

Známu kanadskú vežu CN Tower v Toronte rozsvietili v noci na stredu do farieb Montrealu Canadiens. Stalo sa tak na počesť postupu “Habs” do semifinále Stanleyho pohára.

Tento počin vyvolal veľké ohlasy medzi fanúšikmi.

Veža vo farbách rivala

CN Tower je symbolom Toronta a podpora najväčšieho rivala v lige takýmto spôsobom je veľmi neobvyklá. “Veža CN Tower svieti v červeno – modro – bielych farbách na počesť Montrealu, ktorý zostal nádejou Kanady na Stanleyho pohár!“ napísali pracovníci veže na Twitteri a priložili aj fotografiu.

Jedného prestal baviť život, ďalšieho čaká rozvod

Reakcie fanúšikov boli rôznorodé, no keďže medzi oboma tímami vládne obrovská rivalita, najmä fanúšikovia MapleLeafs niesli tento počin veľmi ťažko. “Ako dlhoročnému fanúšikovi Toronta mi je zle, keď to vidím. Je mi na zvracanie. Môj život je doslova zničený a po tomto už nemá zmysel,” napísal jeden z nich.

Fotografiu zdieľalo na Twitteri aj vedenie Montrealu, pod ňu napísali výstižné: “Ďakujeme!” Avšak nie pre každého fanúšika Montrealu skončil tento príbeh šťastne.

Chlapík s nickom Habs boy napísal: “Som z Montrealu, moja manželka je z Toronta. Keď to videla, napísala mi esemesku, že sa chce rozviesť.”

CN Tower

CN tower je 553,33 metrov vysoká veža na brehu Ontárijskeho jazera. Je to druhá najvyššia voľne stojaca stavba na svete a najvyššia betónová veža na svete. Slúži ako telekomunikačná veža, šíri televízny a FM signál, na plošine sa nachádza reštaurácia a rozhľadňa.

Ročne ju navštívi viac ako 2 milióny návštevníkov z celého sveta. Najvyššou voľne stojacou stavbou sveta bola 32 rokov, kým ju v septembri 2007 neprekonal Burdž Dubaj.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera