Piatok, 24. máj 2024

Traja dobrí obrancovia podpísali v NHL nové zmluvy na osem rokov. Ktorý kontrakt je z nich najlepší?

Jakub Halák Jakub Halák 10.08.2021
TASR/AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Už ste zachytili horúcu novinku, že Skinner podpísal v Edmontone Oliers? Áno, Stuart Skinner, mladý brankár, ktorý má kariéru ešte pred sebou. Bude zaujímavé sledovať, ktorý Skinner dá viac gólov v novej sezóne.

A ste vedeli, že až traja obrancovia, ktorí dostali minimálne jeden hlas v súboji o James Norris Trophy podpísali toto leto nové zmluvy? Zhodou okolností všetci na osem rokov. Takže môžeme porovnať všetky tri kontrakty a pozrieť, či tímy urobili dobre alebo nie.

Dougie Hamilton – New Jersey Devils

Vek: 28 rokov

Výška: 198 cm

Ročný plat: 9 000 000

Čo hrá v jeho prospech

Hamilton má za sebou zrejme najlepšiu sezónu v kariére. V hlasovaní o James Norris trophy dokonca skončil na štvrtom mieste. Devils si upísali hráča, ktorý môže hrať presilovky, oslabovky aj najťažšie herné situácie. Jeho produktivita je dokonca najlepšia vo vyrovnanom počte hráčov na ľade. Corsi má na úrovni 58 percent a poslednú sezónu strávil na ľade v priemere viac ako 22 minút. Takisto predpokladám, že bude mentorom Ty Smitha.

Čo hrá v jeho neprospech

Iba 39,5 percenta jeho striel v presilovke prešlo na bránu, čo je oproti jeho predošlým dvom sezónam pokles. Takisto ako jediný zo zoznamu mení klub. Nový klub môže znamenať úspech alebo sklamanie. Ďalšia vec je, že Dougie hral doteraz v každom klube najviac tri roky. S 9-miliónovou zmluvou bude ťažké ho vymeniť.

Záverečný verdikt: Devils si môžu tento luxus dovoliť. Subban má posledný rok zmluvy a priestor pod stropom uvoľnený jej koncom, môže zabezpečiť kontinuálnu prácu s mladými hráčmi, ktorých majú Devils na rozdávanie. Hamilton však musí potvrdiť úlohu lídra.

Darnell Nurse – Edmonton Oilers

Vek: 26 rokov

Výška: 193 cm

Ročný plat: 9 250 000

Čo hrá v jeho prospech

60 percent striel v presilovke prešlo na bránu. Zbiera body hlavne vo vyrovnanom počte hráčov na ľade. Zmluva podpísaná v pomerne nízkom veku. V poslednej sezóne odohral v priemere 25 minút na zápas.

Čo hrá v jeho neprospech

Zmluva začne platiť až budúci rok. Zarábať bude viac peňazí ako Leon Draisaitl. Edmonton bude mať v sezóne 2022/2023 50 percent cap hitu naloženého na piatich hráčoch (McDavid, Draisaitl, Hyman, Nurse, Keith). Oilers budú mať už teraz problém podpísať Yamamota. Budúci rok sa zrejme pridá Puljujarvi, Archibald, Turris a Koskinen.

Záverečný verdikt: Holland rozhadzuje peniaze spôsobom, ktorý môže urýchliť odchod McDavida.

Adam Pelech – New York Islanders

Vek: 26 rokov

Výška: 190 cm

Ročný plat: 5 750 000

Čo hrá v jeho prospech

Cena, za ktorú podpísal v kombinácii s jeho vekom, je vynikajúca. Corsi v hre 5 na 5 má 51 percent, avšak začína v 57. percentách prípadov v obrannej tretine.

Čo hrá v jeho neprospech

Nižšia produktivita, ale vzhľadom na fakt, že jeho hlavný zámer je bránenie, nič vážne.

Záverečný verdikt: Lamoriello sa Pelechovi odvďačil za kus dobre odvedenej roboty. Nepochybujem, že Pelech sa mu bude chcieť odvďačiť rovnakou kartou. Káder Islanders je stabilizovaný čoraz viac a chýbajú už len dva dôležité podpisy. Som si istý, že Lou prinesie ešte nejaké nečakané meno.  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera