Štvrtok, 23. máj 2024

Veľa kriku pre nič, aj návrhy so zvyškovým alkoholom po oslavách Stanley cupu. Voľní hráči podpisujú nové zmluvy

Jakub Halák Jakub Halák 15.07.2022
Foto: SITA/ AP Photo/Frank Franklin II, File

Trh s hráčmi sa otvoril a prišli zaujímavé ťahy. Manažéri sa opäť činili a Buffalo má stále nádej na playoff. Leto je samozrejme pozitívne, všetci si myslia, že robia dobré kroky. Jediný, kto sa zrejme snaží spáchať hara-kiri je Chicago.

Už len pustiť po sezóne Toewsa a Kanea zadarmo – alebo ako Keitha – a v meste prestane aj vietor fúkať.

Veľa kriku a potom nič

S príchodom otvorenia trhu sa skloňovali viaceré mená. Jedno z najhorúcejších bol Malkin. Čím viac sa blížilo otvorenie, tým viac sa špekulovalo. Malkin by to mal tenkrát poprvé v inom klube ako v tom, ktorý ho draftoval. Záujemcov bolo požehnane. Podľa toho, odkiaľ dané médium bolo, lokálny klub mal záujem. Pittsburgh navyše začal oznamovať podpisy iných hráčov. Rakell a Letang akokeby mali prednosť pred ruským rodákom. Obidve zmluvy sú navyše pomerne štedré a dlhé. Volil by som kratší čas, špeciálne pri Letangovi, lebo si nemyslím, že vo veku 40 rokov bude hodný 6,1 milióna dolárov pri akejkoľvek inflácii peňazí. Malkin na podpis dokonca regoval pod oficiálnym tweetom.

Až zrazu o 5 minút 12 dostal novú zmluvu na štyri roky za 6.1 milióna, čo by bola ideálna dĺžka aj pre Letanga. V skratke veľa kriku a nič sa reálne nestalo.  

Yzerplan

Zato Steve sa činil. Trejdom získal Ville Hussa zo St. Louis, ktorý rovno dostal zmluvu na tri roky. Zo St. Louis si tiež požičal Davida Perrona, pre istotu na roky dva. Coppa privolal na vôňu domova, keďže je to Michiganský rodák. Kubalíka a Määttu aby si spomenuli na svoje lepšie sezóny. Chiarot mi príde preplatený, ale jeden nikdy nevie.

Udiala sa ešte jedna zaujímavá vec. Po sezóne sa z postu trénera pakoval Blashill, aby Detroit podpísal asistenta z Tampy Dereka Lalonda. No a hádajte kam išiel Blashill? Robiť asistenta trénera do Tampy. Kus za kus.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že Yzerman Red WIngs posilnil. S Detroitom už treba znova rátať. Žeby už playoff? A druhá vec, bude Filip kopnutý do Zadiny?

Senátor a Hurikán v modrom kabáte

Ďalší, kto vyráža do veľkých nákupov je Ottawa. Zisk DeBrincata trejdom, následne podpis Girouxa naznačujú útok na vyššie pozície. Murray do Toronta, brankárska výmena s Minnesotou. I keď Gustavsson za Talbota? Brankár môže byť problém aj tento rok. Ešte podpísať Formentona, Josepha, Norrisa a Brännstroma a išlo by to. Majú na to 19 miliónov. Bude to stačiť? Skôr ďalšiu sezónu.

Canes opäť kombinujú, aby si zabezpečili druhé kolo v playoff. Taká milá tradícia, ako napríklad úspechy v playoff tímov z Toronta alebo Buffala. Neviem, ktorý trejd je senzačnejší. Brent Burns iba za dve tretinky platu výmenou za dva mladé kusy a draft. San José sa zbavilo najlepšieho z trojice preplatených obrancov. Ešte lepší je Pacioretty a Coghlan z Vegas za „budúce vyrovnanie“. V meste hriechov im asi riadia financie Pavlínka s Igorom. Len je otázkou, čo bude s Nečasom. Caroline ostali 4 milióny a Nečas je hodný viac.

Columbus prekvapil podpisom Gaudreaua. Podľa mňa prekvapili všetkých. Lebo toto je väčšie prekvapenie ako bránenie rohu dynamečka z Batumi v 123. minúte predĺženia. Zaujímavé bude sledovať, či si Columbus ponechá služby Laineho. Pod stropom majú čosi viac ako tri milióny a Patrik bude pýtať 6-7 a dlhú zmluvu. Čiže trejd, LTIR alebo papá Laine.

P.S.: napíšte mi, či poznáte nejakého člena siene slávy NHL, ktorý hral za Columbus. (Ja poznám jedného)

Iné zaujímavé podpisy

Pre mňa zaujímavými podpismi sú:

  1. Tony DeAngelo – Philadephia – 2×5 miliónov – s Tortsom to bude zaujímavá kombinácia povahových čŕt. Dúfam, že podpíšu aj Laineho.
  2. Darcy Kuemper – Washington – 5×5.25 milióna – Washington by mohol riešiť aj útočníkov. Kvôli zraneniam
  3. Andre Burakowski – Seattle – 5×5.5 milióna – bude to musieť potvrdiť a prevziať úlohu väčšej hviezdy ako v Colorade.
  4. Evander Kane – Edmonton – 4×5,125 milióna (alebo, čo mu nechá exekútor) – tu ma zaujíma iba, či z neho urobí McDavid 40-gólového strelca.
  5. Valeri Nichushkin – Colorado – 8×6.125 milióna – opäť raz jedna euforická zmluva vytvorená zbytkovým alkoholom po oslavách Stanley Cupu
  6. Juraj Slafkovský – Montreal – 3×950 tisíc – aj by som ho nazval mladíkom, ale potom, čo urobil tomu bicyklu nemám odvahu. Neskutočne sa teším, čo ešte ukáže. Detto Filip Mešár.
  7. Jack Campbell – Edmonton – 5×5 miliónov – Dobre, Kenny. Dobre.
  8. Norris v Ottawe aj Nemec v New Jersey už tiež podpísali.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera