Štvrtok, 23. máj 2024

Vybavený východ a zamotaný západ. Pred playoff o Stanley Cup ide na konci základnej časti viacerým o všetko

Jakub Halák Jakub Halák 20.04.2022
FOTO: SITA/Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Vo východnej konferencii je situácia ohľadom play-off jasná. Šesť-sedem zápasov do konca základnej časti sa definitívne kvalifikovalo osem tímov, čo znamená, že už nikto iný nemôže postúpiť. Niet pre mňa väčšieho rozčarovania ako Islanders – premrhali túto sezónu. #hanbaVám.

Voľné miesta na Západe

Na druhej strane na „Západe“ sú ešte stále štyri voľné miesta. Záujemcov som napočítal sedem. Postupový systém nahráva niektorým tímom a zrejme sa stane, že klub s menším počtom bodov nakoniec postúpi z vyššej pozície. Začneme pekne od najväčších šancí na play-off.

Edmonton Oilers

Edmonton má 94 bodov a šesť zápasov do konca. Istota play-off pre McDavidovcov to nie je, ale sú ozaj blízko. Stačiť by im malo šesť bodov. To znamená bod na zápas. Hrajú ich postupne s Dallasom, Coloradom, Columbusom, Pittsbughom, San Jose a Vancouverom. Edmonton má negatívnu bilanciu v tejto sezóne iba s Coloradom, pričom ešte nevyhral, i keď sa vždy muselo predlžovať. S Dallasom to je 50/50.

Poslední štyria súperi zatiaľ Oilers neporazili, čo jasne nahráva Edmontonu. Navyše za posledných 10 zápasov majú bilanciu 8-1-1 a dokonca posledné dva duely neinkasovali ani gól. Divíziu nevyhrajú, s najväčšou pravdepodobnosťou skončia druhí, čo zaručuje domácu výhodu v prípade zápasu číslo 7.

Ale to znamená, že Edmonton musí vyhrať aspoň tri zápasy, čo vzhľadom na minulý rok môže predstavovať ťažko dosiahnuteľný cieľ.   

Los Angeles Kings, Vegas Golden Knights a Vancouver Canucks

LA, Vancouver a Vegas musia mať spoločný odstavec. Prečo? Lebo hrajú v Pacifickej divízii a ako určite všetci vedia z každej divízie musia postúpiť tri tímy. Calgary má postup istý, Edmonton postúpi zrejme tiež a tretie miesto ostáva voľné.  Body vyzerajú nasledovne LA 92, Vegas a Vancouver 87.

Súčasná forma nahráva Vancouveru, ktorý ťahal do nočnej prehry v predĺžení sériu šiestich výhier v rade, potom Vegas a nakoniec Los Angeles. Los nahráva Kings, keďže hrajú s Anaheimom, Chicagom, Seattlom a Vancouverom. Okrem Vancouveru nikto už o nič nehrá, navyše každého súpera sa im podarilo poraziť. Vancouver čaká Minnesota, Calgary, Seattle, LA a Edmonton. Vegas majú Washington, San José, Dallas, Chicago a St. Louis.

Povedal by som, že všetky tímy získajú okolo šiestich bodov z posledných piatich zápasov, čiže tretie miesto si udržia hráči Los Angeles.  

Nashville Pedators, Dallas Stars

Tzv. Wild Card miesta budú doménou všetkých tímov. Ak Los Angeles postúpi z 3. miesta Pacifickej divízie, môžeme sa rozprávať o štyroch zvyšných tímoch. Vyššie spomínaní Vegas a Vancouver, ku ktorým sa pridávajú Nashville a Dallas. Predators majú po 77 zápasoch 93 a Dallas má o zápas a dva body menej.

Nashville bude hrať s Calgary, Tampou, Minnesotou, Coloradom a Arizonou. Bilanciu s týmito družstvami má veľmi pozitívnu, hoci okrem Arizony sú už všetci istými účastníkmi vyraďovačky.

Dallas má pred sebou Edmonton, Calgary, Seattle, Vegas, Arizonu a Anaheim. Tu sa bavíme o 50 na 50 šanci na víťazstvo v každom zápase, by som povedal. Predators a Dallas majú tiež podobnú formu. Rovnako možno pri obidvoch rátať s najmenej šiestimi bodmi do konca základnej časti. Veľa bude záležať, špeciálne v prípade Dallasu, ako dopadne ich zápas s Vegas. Ak vyhrajú Golden Knights, môže byť ešte rušno.

Všetko však nasvedčuje tomu, že tie tímy, ktoré držia súčasné pozície pôjdu do play-off iba Dallas a Nashville sa vymenia. Edmonton druhý a LA tretie v divízii. Dallas Wild card číslo 1 a Nashville Wild card číslo 2.

Vegas doplatí na čachre s platovým stropom a luxus zvaný Stone, Eichel a podobne ich bude stáť príliš veľa hráčov mimo zostavy. Nehovoriac o brankárskej otázke, ktorá sa im vyvinula veľmi nepriaznivo, Lehner smúti, Brosoit na listine dlhodobo-zranených. Fleury sa divoko (chápeme sa?) smeje. Vancouver pre istotu dopláca na fakt, že ich forma je hrozne nestabilná.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera