Štvrtok, 23. máj 2024

Známy rapper v lóži prichytený pri súloži? Hokej na Floride priniesol “Kodak moment”

Foto: SITA/AP Photo/Lynne Sladky

Najprv malá prednáška z anglickej gramatiky. Idiomy sú výrazy, ktoré nemožno pochopiť z významov samostatných slov, ale ktoré majú vlastný význam. Jeden taký je “Kodak moment.

Kodak fotoaparát

Ide o moment v čase pre svoju sentimentálnu hodnotu alebo krásu taký vzácny, že si ho človek želá zachovať ako fotografiu. Napríklad prvé kroky dieťaťa možno považovať za Kodak moment. Prvý tanec páru na svadbe možno považovať za Kodak moment. Pohľad na úžasný výhľad na Tatry možno tiež považovať aj za Kodak moment. Výraz Kodak moment pochádza z populárnej reklamnej kampane na americké fotoaparáty Kodak v druhej polovici dvadsiateho storočia. Fotoaparáty Kodak boli za rozumnú cenu a ľahko sa používali, takže ich mohli ovládať aj neskúsení fotografi. Digitálne fotografie a najmä smartfóny viedli k zániku kedysi populárneho prístroja. Spoločnosť, kedysi líder na trhu okamžitých fotografií, požiadala o bankrotovú ochranu.

Kodak Black

Bill Kahan Kapri, známy pod umeleckým menom Kodak Black, je americký rapper. Počiatočné uznanie si získal singlom „No Flockin“, vydaným v roku 2014. Jeho debutový album Painting Pictures (2017) sa umiestnil na 3. mieste v americkom rebríčku Billboard 200 a zaradil sa do prvej desiatky rebríčka Billboard Hot 100 singlom „Tunnel Vision“. Blackov druhý album Dying to Live (2018) sa umiestnil na prvom mieste v rebríčku Billboard 200 a podporil ho singel „Zeze“ (s Travisom Scottom a Offsetom), ktorý sa umiestnil na 2. mieste v rebríčku Hot 100.

Jeho kariéru poznačili obdobia úspechu, ako aj verejné spory a problémy so zákonmi. Tie sa začali na strednej škole a koncom roka 2010 výrazne narástli. V roku 2019 bol Black zatknutý za držbu zbraní a bol odsúdený na takmer štyri roky vo federálnom väzení. Počas uväznenia vydal svoj tretí štúdiový album Bill Israel (2020).

Kodak moment na Floride

Kodak Black sa v noci na dnes vyskytol na hokejovom zápase NHL. Florida Panthers privítala doma Vancouver Canucks. Ako vidíte na titulnej fotografii, spevák si zápas užíval v dámskej spoločnosti.

Nepresedel ho ale celý pri mantineli, hneď za plexisklom. Časť z neho strávil v lóži, odkiaľ je predsa len lepší výhľad na ľadovú plochu. Kodak s partnerkou si evidentne mysleli, že ju majú celú pre seba. A že keď pod nimi na ľade hráči naháňajú puk, všetky oči budú na nich. Nuž, prepočítali sa.

Jedna z kamier na tribúne oproti snímala hľadisko a načapala entertainerov pri zábave pre dospelákov. Titulky amerických webov sa predháňajú v kreativite. “Sex Appeal? Kodak Black prichytený kamerou na hokeji,” “Kodak Black mal sexy zábavu na zápase Canucks na Floride,” a tak ďalej a tak podobne.

Azda v čase, keď budete čítať tento článok, bude video s dôkazom na twittri stále živé.

Fóriky na počkanie

Pätnásť minút slávy si užijú všetci dobre naladení tvorcovia zábavného obsahu pre internety. Florida naložila Canucks 5:2, odzadu a bez lásky a tak očakávajme príslušné meme. Rovnako dobre sa uživia fóriky o vylúčení za narazenie, prípadne nebezpečnej hre s vysokou hokejkou.

Ako zareagovala Florida Panthers, či vedenie NHL na nechcený marketing zatiaľ nevieme. Je otázne, či rapper ešte niekedy dostane k dispozícii lóžu sám pre seba. Pesničku, alebo aspoň chytľavú frázu do jedného z budúcich rapov by ale vytvoriť mohol.

Aktualizované o 11:40: Internety priniesli ďalšie video, ďakujem zaň v komentároch na našom Facebooku.

Zábery sú natočené zblízka a z iného uhla, podľa nich by sa rapperovi nemuselo podariť skórovať. Bez ohľadu na rozhodnutie videorozhodcov v radoch fanúšikov na tento Kodak moment liga tak skoro nezabudne.

Pozn. red.: K výrobe dnešného článku prispel výnimočne aj Google Translator.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera