Štvrtok, 23. máj 2024
NFL

Euríčko na NFL: Ako John Gruden o kariéru prišiel

FOTO: SITA/AP Photo/John Hefti

Nová doba, ktorú žijeme znamená, že žiaden email, ktorý ste kedy v minulosti napísali, nemusí byť bezpečný.

Na vlastnej koži sa o tom presvedčil tréner Las Vegas Raiders, John Gruden.

Papá, John Gruden

Kouč, ktorý pred niekoľkými rokmi podpísal šialenú zmluvu na desať sezón za sto miliónov dolárov, v pondelok rezignoval. New York Times totiž uverejnenili niekoľko úryvkov z jeho elektronickej komunikácie pred desiatimi rokmi. Vyplávali na povrch v rámci vyšetrovania Washingtonského klubu, jeho podpriemernej úrovne firemnej kultúry.

Gruden v mejloch urážal prezidenta hráčskej asociácie, útočil na ženy, gayov a tak podobne. Slovník trénera, čo vyhral pred dvoma desaťročiami SuperBowl s Tampou Bay, bol skutočne nevyberavý, hnusný a nehodný lídra. Na druhej strane, nemusíme si nič nahovárať. Nielen v Amerike nemajú (nielen) tréneri k vulgárnemu slovníku ďaleko. Povýšenecký, drsný jazyk neberúci ohľad (nielen) na minority je bežný aj u nás.

U nás ale nikto po prevalení podobnej komunikácie nikam neodchádza. Gruden odísť musel. Na rozdiel od posledného vyhadzovu, po ktorom strávil roky ako komentátor NFL v televízii, jeho kariéra celkom určite na dlho skončila.

Euríčko na Week 6

Raiders odohrajú prvý zápas bez Grudena v Denveri, kde budú chcieť domáci v dizívnom zápase potvrdiť, že ich dobrý štart do sezóny nebol iba dôsledkom ľahkého vyžrebovania. Uvidíme.

NFL je aj dnes v Londýne, kde sa už od pol štvrtej ukážu starí známi Jaguári z Jacksonville. Postavia sa Delfínom z Miami, derby zápas štátu Florida asi nebude chýbať. Faktom je, že v hlavnom meste Veľkej Británie príde na štadión asi viac divákov, ktorí si to aj viac užijú. Trevor Lawrence bude chcieť konečne vyhrať aspoň jeden zápas, Jacksonville ich prehral 20 po sebe (vrátane tých v minulej sezóne).

O dobré zápasy ale znova núdza nebude najmä večer. Už o siedmej majú výkop zápasy Baltimore – Chargers, čo bude súboj dvoch špičkových rozohrávačov. Lamar Jackson ťahá Ravens, ktorým sa zranili už asi všetci running backovia. Justin Herbert vo svojom druhom roku čoby QB klubu presťahovaného do Los Angeles zas naznačuje, že by sa mohol stať jednou zo stálic budúcnosti.

Neporazená Arizona vybehne v Clevelande proti Browns a je otázne, či sa Cardinals podarí natiahnuť sériu bez prehry o ďalší týždeň. Dôležitý divízny zápas sa hrá v Chicagu, kde domáca obrana Bears skúsi zastaviť tradičného rivala, Aarona Rodgersa z Green Bay.

No a do Bostonu za Billom Belichickom príde rozbehnutý Dallas. Cowboys vyzerajú v rámci NFC skutočne solídne, Dak Prescott bude musieť čeliť výzve starého lišiaka, trénera domácich Patriots.

Week 6DenisVladoMartin
JAX – MIAJAXMIAJAX
WFT – KCKCKCKC
NYG – LARLARLARLAR
IND – TEXINDINDIND
DET – CINDETCINDET
CHI – GBCHIGBGB
BAL – LACLACLACLAC
CAR – MINCARMINCAR
CLE – ARICLECLECLE
DEN – LVRLVRLVRDEN
NE – DALDALDALDAL
PIT – SEAPITPITPIT
Sezóna39:3144:3637:33
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera