Streda, 17. júl 2024
NFL

Euríčko na NFL: Vianočná tragédia a dobrá správa zároveň

Foto: SITA/AP Photo/Lindsey Wasson

Aj keď NFL sledujete, zrejme nebudete poznať meno Jeffa Dickersona. Najmä preto, že novinári, ktorí pokrývajú jednotlivé tímy, sú známi primárne len v dosahu popularity konkrétneho klubu. Fanúšikovia Chicaga Bears budú asi jediní, komu Dickersonovo meno niečo hovorí. Čítali ho dvadsať rokov.

Jeff tento týždeň prehral nerovný boj s rakovinou. V januári by mal len 44 rokov. Menej ako mám dnes ja.

Vianočná tragédia

Hovorí sa, že o zosnulých len dobre, v tomto prípade bol ale aj Dickerson výnimkou. Nepamätám sa, kedy som v spomienkových článkoch čítal tolko superlatívov. Zo všetkých strán, z viacerých miest. Nielen z Chicaga, v ktorom žil a pracoval pre ESPN, ale aj z miest rivalov. Všetci sa zhodli na jednom – bol výnimočne dobrým človekom. Na Jeffa spomínajú ako na statočného optimistu, správneho profesionála. Novinár s ľudským prístupom disponoval zároveň schopnosťou prinášať správy a ponúkať jasné názory s pointou.

Písal, mal podcast, vyskytoval sa v rádiu aj televízii. Robí tak dnes väčšina novinárov, ich práca už dávno nie je len o písanom slove. Roboty mal celkom určite požehnane, NFL je športom, o ktorom sa hovorí, píše a číta celý rok. Jeff všetko zvládal napriek výzvam, ktoré mu pripravil súkromný život. Jeho manželka Caitlin podľahla rakovine pred dvoma rokmi, mala len 36 rokov. Dickerson bol pri nej počas posledných rokov života boja s chorobou. Ich syn Parker má dnes 11 rokov.

Strata oboch rodičov je pre malé dieťa hrozná, nepredstaviteľná. Jeffova švagriná založila fond pre Parkera, dozvedeli sa o ňom novinárovi kolegovia. K článkom a statusom o smrti reportéra pridali link, na ktorom mohli ľudia chlapca podporiť. Cieľom bolo vyzbierať stotisíc dolárov. Novinárov príbeh a skutočná vianočná tragédia oslovila tisíce ľudí. Do nedele Parkera podporilo takmer 15-tisíc ľudí. Vyzbieral sa milión dolárov. Časť z nich chlapcova rodina použije na podporu výskumu v boji proti rakovine.

Okrem vlastníkov Chicaga Bears poslalo peniaze ďalších desať klubov, alebo ich majiteľov. Okrem nich viacerí hráči, nielen amerického futbalu. Aj hviezdy bejzbolu, či majitelia Chicaga Blackhawks, každý poslal tisíce dolárov. Bokom nezostali ani Jeffovi kolegovia, viacerí známi novinári sú medzi top donormi na webe GoFundMe.

Tragédia ľudí spojila, vďaka nim bude o Parkera lepšie postarané. Ukázala, že hoci žijeme v dobe nenávisti a rozdeľovania, stále sme schopní súcitu. Verím, že stále budeme. A že sa rakovinu podarí jedného dňa úplne poraziť.

Euríčko na Week 17

Sedemnásty týždeň zápasov základnej časti NFL býval posledný. Od aktuálnej sezóny sa ale hrá o týždeň dlhšie, každý klub musí absolvovať sedemnásť zápasov. Dnes teda ešte nekončí naša snaha za jedno euríčko uhádnuť výsledky všetkých zápasov nedeľného programu NFL. Sedemnásta nedeľa v ročníku je zároveň najbohatšou, čo sa počtu zápasov týka. Nehralo sa vo štvrtok ani v sobotu, na pondelkovú noc zostal jeden duel.

Pätnásť zápasov je slušná porcia, môže zamiešať poradím v našej tipovačke. Vlado Kurek je na čele s trojbodovým náskokom, Martin Ferianec o dva body posledný. Rozdiel medzi prvým a tretím je ale iba päť uhádnutých zápasov.

Večer a v noci pôjde oveľa – ide o postup do playoff. Baltimore hrá s Rams, Colts proti Raiders, či Bengals doma proti Chiefs. Víťazi posilnia svoje pozície. Dallas hrá proti Arizone a pôvodne sa čakal dobrý zápas aj v Green Bay, kde hrá Minesotta. Tej ale vypadol QB Cousins, kurzy na domácich sú tak mikroskopické.

Vidíme to nasledovne:

Week 17DenisVladoMartin
WFT – PHIPHIphiPHI
BAL – LARLARLARBAL
NYJ – TBTBTBTB
TEN – MIATENMIATEN
NE – JAXNENENE
IND – LVRINDINDLVR
CIN – KCCINKCKC
CHI – NYGCHICHICHI
BUF – ATLBUFBUFBUF
SF – HOUSFSFSF
LAC – DENLACLACLAC
NO – CARNONONO
SEA – DETSEASEADET
DAL – ARIDALDALDAL
GB – MINGBGBGB
Sezóna119:81122:78117:83
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera